Передпроектнi розробки водопостачання і каналiзацiї районiв, промислових вузлiв i населених мiсць
Передпроектнi розробки водопостачання і каналiзацiї виконуються у вiдповiдних роздiлах такої технiчної документацiї:
· схемах розвитку i розмiщення виробничих сил (областей або iнших регiонiв країни);
· схемах комплексного використання та охорони вод;
· схемах i проектах районного планування;
· проектах планування та забудови мiст i населених пунктiв;
· схемах генеральних планiв промислових вузлiв;
· технiко-економiчних обгрунтуваннях (ТЕО) інвестицій промислових районiв, вузлiв або окремих пiдприємств.
Можлива i самостiйна розробка схем або ТЕО водопостачання та каналiзацiї промислових районiв i вузлiв.
Таким чином, водопостачання і каналiзацiю об'єктiв належить проектувати на пiдставi схем розвитку i розмiщення галузей господарства та промисловостi, що затвердженi, схем розвитку i розмiщення виробничих сил за економiчними регiонами, генеральних, басейнових i територiальних схем комплексного використання та охорони вод, схем i проектiв районного планування i забудови мiст та iнших населених пунктiв, генеральних планiв промислових вузлiв.
Схеми комплексного використання i охорони вод розробляються з метою встановлення основних водогосподарських та iнших заходiв, необхiдних для забезпечення перспективних потреб у водi населення i об'єктiв промисловостi, а також для запобiгання виснаження i забруднення джерел води.
Цi схеми подiляються на:
· генеральнi, що виконуються при рiшеннi найважливіших водогосподарських проблем держави;
· басейновi, що охоплюють значну площу басейнiв рiчок;
· територiальнi, що вiдносяться до окремих областей або районiв.
В схемах враховується регулювання стоку вод, посилення ступеню водообороту i економiчного витрачання води, запобiгання скиду у водойми неочищених стiчних вод та iнш.
Схеми районного планування мiстять принциповi рiшення, якi стосуються комплексного розмiщення основних промислових об'єктiв, розселення жителiв, спецiалiзацiї сiльского господарства, транспортних зв'язкiв, водопостачання, каналiзацiї, енергопостачання тощо. Питання водопостачання і каналiзацiї освiтлюються схематично, але з врахуванням перспективи i вимог по захисту водойм вiд забруднення. Ці схеми, як правило, охоплюють територiю областi.
Проекти районного планування розробляють на основi схем районного планування для частини територiї областi, яка характеризується спiльнiстю господарських зв'язкiв або є територiально-виробничим комплексом. В проектах освiтлюються питання стану систем водопостачання та каналiзацiї, що iснують, та їх подальшого розвитку, наводяться вiдповiднi графiчнi матерiали i технiко-економiчнi показники.
Згiдно з ДБН 360-92 "Мiстобудування. Планування i забудова мiських i сiльских поселень" вирiшення водопостачання i каналiзацiї у проектах планування i забудови повинно забезпечити:
* оцiнку умов водопостачання й водовiдведення як елементiв комплексної оцiнки умов розвитку мiст;
* визначення продуктивностi систем на розрахунковi етапи для такого складу i кiлькостi водокористувачiв, який проектується;
* розробку принципових схем в ув'язцi з планувальною структурою, функцiональним зонуванням, вимогами охорони зовнiшнього середовища i заходами щодо органiзацiї iнженерної iнфраструктури групових систем населених мiсць.
Оцiнку умов водопостачання, водовiдведення, очистки i випуску (використання) стiчних вод треба виконувати на пiдставi басейнових схем комплексного використання водних ресурсiв i територiальних схем охорони середовища.
Продуктивнiсть функцiонуючих систем водопровiдно-каналiзацiйного господарства повинна бути перевiрена на вiдповiднiсть нормативному водоспоживанню i водовiдведенню iснуючих водокористувачiв. При вiдсутностi вiльних потужностей головних споруд до вiдповiдної реконструкцiї їх, розмiщення нових або збiльшення водоспоживання (водовiдведення) iснуючих водокористувачiв не допускається.
Продуктивнiсть мiських систем водопостачання i каналiзацiї повинна встановлюватись за розрахунковими витратами на добу найбiльшого водоспоживання (водовiдведення) усiх груп водокористувачiв i протипожежними витратами.
Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1305;