Етапи розробки нових товарів (продуктів):


1. Генерування ідей продуктів (Джерела ідей: опитування потенційних споживачів; аналіз послуг і товарів конкурентів; опитування продавців; журнали, преса; проведення спеціальних маркетингових досліджень).

2. Оцінювання та добір ідей продуктів (Критерії, пов`язані з ринком, продуктом, виробництвом, збутом).

3. Аналіз економічності ідей продуктів (рентабельність, графіки беззбитковості, фінансові обороти).

4. Розробка власне продукту (розробка технічної і маркетингової концепції продукту).

5. Ринкове тестування (пробний продаж, кількість повторних закупівель);

6. Впровадження і закріплення на ринку (розгортання комерційного виробництва).

Інший шлях отримання нового товару - купити товар у іншої компанії (краще всю компанію), що часто робиться в економічно розвинених країнах. Венчурна група — організаційно незалежна група висококва­ліфікованих фахівців, що створюється для практичної реалізації оригінальної ідеї нового товару (послуги).

Новий товар у маркетингу – товар, який не має аналогів на даному ринку; який має суттєве якісне удосконалення, яке визнають споживачі.

Споживачі постійно очікують новий товар. При цьому неможлива скидати з рахунку те, що частина товарів промислового та продовольчого призначення залишається досить стабільною у споживанні. Новим продуктом може бути модифікація існуючого або нововведення, яке споживач вважає значним.

Товар буває новим не сам по собі, а по відношенню до 3-х елементів ринкової економіки: потреб, споживачів і ринків. Звідси, існує 4 види товарів ринкової новизни:

1. Піонерний товар — принципово новий товар, який задовольняє ті у потреби споживачів, які раніше не задовольнялись (ЕОМ, факсимільний, мобільний зв'язок і телевізор, пізніше — відеомагнітофон).

2. Якісно удосконалений товар - товар принципової новизни порівняно з, наявними товарами-аналогами, які задовольняли аналогічні потреби раніш (транзисторна апаратура щодо лампової; парова турбіна щодо парової машини; лазерні звуковідтворювальні диски щодо платівок; відеокамера щодо кінокамери тощо).

3. Незначно удосконалений товар - оновлені товари із вдосконаленими характеристиками, які є для споживача більш зручними в процесі функціонування (відео-магнітофони із цифровою системою запису, фотоапарати з автоматичною системою визначення відстані та витримки та ін.).

4. Товар нової сфери використання (добре відомий "скотч" спеціального побутового призначення застосовується для очищення верхнього одягу від пуху та пилу).

Фірма зацікавлена в постійному плануванні нових товарів. Причини інновацій:

І) Зовнішні:

§ розвиток НТП;

§ зміни у попиті споживачів;

§ насичення ринка існуючим товаром;

§ посилення конкурентної боротьби;

II) Внутрішні:

§ розширити збут;

§ збільшити прибуток;

§ зменшити залежність від ходу реалізацій якогось одного товару або асортиментної групи;

§ ефективніше використовувати існуючу систему товароруху;

§ створити або підтримувати образ інноваційної фірми.

Сучасний світ товарів надзвичайно динамічний. Сучасні японські промисловці вважають: якщо від висунення ідеї нового виробу до створення експериментального зразка проходить більше року, то немає жодних гарантій ринкового успіху товару.

Правильно вибрати новий товар, який може виявитись прибутковим, дуже важливо. Що ж спричинює до комерційного провалу нових товарів, якщо практика іноземних промисловців свідчить, що із 10 введених до ринку виробів 8 не виправдовують пов'язаних з цим сподівань. Причини комерційного провалу нових товарів:

§ помилкове визначення обсягу попиту (45 %),

§ дефекти товару (29 %),

§ недостатня реклама та малі зусилля щодо просування товару (25 %),

§ завищена ціна (19 %),

§ відповідні дії конкурентів (17 %),

§ неправильно обраний час виходу на ринок (14 %),

§ нерозв'язані виробничі проблеми (12 %),

Отже, при виборі концепції нового товару головну увагу слід приділяти не стільки виробничим проблемам (хоч вони вагомі), скільки прогнозуванню попиту, тобто прогнозуванню потреб. Необхідно створити «товар ринкової новизни». Продукт може містити багато технічних новинок та водночас не мати ринкової новизни, оскільки задовольняє ті самі потреби і має те саме коло споживачів.

Невдачі створення нових товарів можуть визначатися в абсолютних та відносних поняттях. Абсолютний провал має місце у тих випадках, коли фірма не може покрити витрати на виробництво товару, зазнає відчутних фінансових втрат.

Відносна невдача - коли реалізація не відповідає досягненню намічених цілей.

 

Генерування ідей продуктів - постійний, систематичний пошук можливостей створення нового товару. Джерела ідей:

§ опитування потенційних споживачів;

§ аналіз послуг і товарів конкурентів;

§ опитування продавців;

§ журнали, преса;

§ проведення спеціальних маркетингових досліджень.

Подальшою можливістю пошуку підходів для нових продуктів є так звані творчі методи, у зв'язку з цим говорять про те, що ідеї продукту з допомогою цих методів генеруються у виробництво ідей. Найвідомішими методами є:

•синектика - за допомогою аналогій з інших сфер життя (вихідна проблема, що потребує вирішення, поступово відчужується),

•морфологічний метод (усі можливості комбінування ознак сукупних параметрів розв'язуваної задачі "програються" з метою відшукання альтернативних вирішень). Мета цього методу — виділити найважливіші параметри об'єкта, а потім вивчити усі можливі співвідношення між ними, Так у поле зору потрапляють як відомі, так і незвичні варіанти, які могли б бути пропущеними при простому перерахуванні.

• мозкова атака. У разі такої атаки під час наради за участю приблизно 8 осіб (не лише експертів) має бути висловлено і зібрано якнайбільше ідей із заданої обмеженої проблеми. Один із головних принципів полягає в тому, що критики обговорення висунутих ідей бути не повинно, аби не загальмувати творчість, що розвивається під час наради. Крім того, присутні спонукають до того, щоб висловити якомога більше оригінальних (аж до гротескних) ідей, які цілком можуть бути прив'язані до інших пропозицій, висловлюваних на нараді



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 2793;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.