Система управління базами даних Mіcrosoft Access і її основні можливості
Інтерфейс користувача MS Access – це комплекс програм, який реалізує діалог у процесі роботи користувача із застосуванням Access. Після завантаження MS Access на екрані з’явиться головне вікно, в якому розміщується вікно бази даних. При першому запуску Access в головному вікні виводиться область завдань у режимі «Приступаючи до роботи», за допомогою якої можна відкрити існуючі БД і «Створити файл».
При виборі команди «Створити файл» в області завдань зміниться режим на «Створення файлу».
При виборі команди «Нова база даних» відкриється вікно діалогу «Файл нової бази даних», у якому необхідно вибрати ім’я диска і директорії для зберігання БД, а також ім’я БД (тип файлу встановлюється за умовчанням «Бази даних Microsoft Office Access») і клацнути на кнопці «Створити», буде збережений файл із розширенням .mdb.
Для зміни використовуваного за замовчуванням формату файлів при створенні нової бази даних необхідно вибрати команду Сервіс / Параметри, активізувати вкладку «Інші» і в списку «Формат файлу за умовчанням» вибрати необхідне зі списку Access.
Головне вікно застосування Microsoft Access складається з наступних областей: рядок заголовка; рядок меню; панель інструментів; вікно бази даних; рядок стану:
1. У рядку заголовка знаходиться системне меню у вигляді піктограми, розташованої зліва від назви головного вікна: «Microsoft Access».
2. Рядок меню містить групи команд об’єднані за функціональною ознакою: Файл, Правка, Вигляд, Вставка, Сервіс, Вікно, Довідка. Команди, що містять в меню аналогічні командам в редакторах Word, Excel і в інших застосуваннях Office.
3. Панель інструментів. При запуску Access за умовчанням активізується одна панель інструментів. На панелі інструментів розташовані найбільш часто використовувані команди. Перед створенням БД необхідно ознайомитися з головним меню і панеллю інструментів.
4. Вікно бази даних включає:
· рядок заголовка;
· панель інструментів, на якій розташовані наступні кнопки: Відкрити; Конструктор; Створити; Видалити; Крупні значки; Дрібні значки; Список; Таблиця;
· панель "Об’єкти": таблиці, запити, форми, звіти, сторінки, макроси і модулі
· область вікна зі списком можливих режимів створення нових об’єктів або перегляду і редагування існуючих об’єктів (у цій області також відображаються списки наявних у цій базі таблиць, форм, запитів тощо).
5. Рядок стану знаходиться внизу головного вікна і призначена для виведення короткої інформації про поточний режим роботи.
Розглянемо докладніше вікно БД. У рядку заголовка вікна бази даних відображається ї ім’я.
Команди панелі інструментів вікна БД:
· Відкрити – відкриття виділеного об’єкту (таблиці, запиту, форми тощо) в режимі сторінки;
· Конструктор - відкриття виділеного об’єкту в режимі конструктора;
· Створити – створення об’єкту бази даних;
· Видалити – Видалення виділеного об’єкту;
· Крупні значки;
· Дрібні значки;
· Список;
· Таблиця – представлення об’єктів бази даних у вікні бази даних у відповідному вигляді.
Панель "Об’єкти":
· Таблиця – двовимірні таблиці, які використовується для зберігання даних в реляційних базах даних. Дані зберігаються в записах, які складаються з окремих полів. Кожна таблиця містить інформацію про суть певного типу (наприклад, студентів).
· Запит - засіб для відбору даних, що задовольняють певним умовам. За допомогою запитів можна вибрати з бази даних тільки необхідну інформацію.
· Форма – засіб, який дозволяє спростити процес введення або зміни даних в таблицях БД, що забезпечує введення даних персоналом невисокої кваліфікації.
· Звіт - засіб, який дозволяє витягнути з бази потрібну інформацію і представити її у вигляді, зручному для сприйняття, а також підготувати для роздруку звіт, який оформлений відповідним чином.
· Сторінки - сторінки доступу до даних є спеціальною Web-сторінкою, призначеною для перегляду і роботи через Інтернет або Інтрамережу з даними, які зберігаються в базах даних Microsoft Access або БД MS SQL Server.
· Макрос - набір макрокоманд, що створюється користувачем для автоматизації виконання конкретних операцій.
· Модуль - об’єкт, що містить програми на мові Visual Basic, вживані в деяких випадках для обробки даних.
Дата добавления: 2020-10-14; просмотров: 536;