Класифікація лічильників


Залежно від модуля лічби Мл лічильники бувають двійкові (лічиль­ники за модулем 2m, Мл =2m ) і з довільним модулем (лічильники за модулем Мл у яких Мл¹ 2m причому число m заокруглюється до більшого цілого числа).

Будь-який лічильник так само, як і регістр, можна виконати у ви­гляді синхронного або асинхронного, потенціального або імпульоюго послідовнісного автомата, в також у вигляді автомата змішаного типу. Спосіб організації лічби (синхронний чи асинхронний) визначається типом T‑тригерів, які реалізують на D-тригерах з динамічним керуван­ням (синхронних чи асинхронних), а найчастіше на JK-тригерах (у мікросхемному виконанні). Асинхронні лічильники порівняно з синхронними на практиці зустрічаються рідше.

За цільовим функціональним призначенням лічильники поділяють на два типи: прості (підсумовувальні та віднімальні) та реверсивні. У підсумовувальному лічильнику при подачі на вхід імпульсу код числа, що зберігається у лічильнику, зростає на одиницю, а у віднімальному - змен­шується на одиницю. Отже, підсумовувальний, лічильник виконує прямий, а віднімальний - обернений підрахунок числа одиниць, що на­дійшли на його вхід. Реверсивний лічильник може працювати в режимі прямого та оберненого підрахунку.

У зв’язку з тим, що у кожному розряді лічильника, наприклад підсу-мовувального, виконується операція додавання двійкових чисел, у резуль­таті якої утворюється перенос у старший розряд, лічильники ще розріз­няють за способом утворення сигналів переносу. Це, зокрема, лічильни­ки з послідовним, паралельним і послідовно-паралельним переносом. Їх часто називають просто послідовні,паралельні та послідовно-паралельні лічильники. Вони відрізняються способами подачі вхідних тактових імпульсів на входи розрядів. У послідовно­му лічильнику вхідні імпульси подаються тільки на вхід першого триге­ра, а у паралельному - одночасно на синхровходи триге­рів у всіх розрядах. Різновидом паралельних лічильників є кільцеві лічильники, що будуються на базі регістрів зсуву. Послідовно-паралель­ний лічильник будують за принципом послідовного з'єднання (каскадування) кількох паралельних лічильників.

Крім модуля лічби Мл лічильники характеризуються ще такими па­раметрами, як розрізняльна здатність та час реєстрації. Ці параметри характеризують швидкодію лічильника. Розрізняльна здатність лічильника - це мінімальний період проходкення вхідних імпульсів, при якому забезпечується надійна робота лічильника. Час реєстрації -максимальний часовий інтервал між моментом закінчення подачі вхідного імпульсу та моментом установлення коду на регістрі лічиль­ника.

 



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 3690;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.006 сек.