Ухвалення рішення про користування послугами найманого складу


Визначення дійсної вартості обробки вантажу на складі дозволяє приймати обґрунтовані рішення по критичній величині складу.

Оптовику сьогодні найчастіше приходиться вибирати між організацією власного складу і використанням на умовах оренди для розміщення запасу складу загального користування. В останньому випадку власник складу включає виконання логістичних операцій у вартість збереження.

Вибір між власним і найманим складом можна визначити з графіка, представленого на рис. 5. Дана задача розв’язується з достатнім ступенем точності лише в випадку, коли відомий характер залежності витрат на переробку вантажу на власному складі від обсягу відповідних робіт, тобто якщо на складі налагоджений облік операційних витрат на логістику.

1 – залежність витрат на переробку вантажів на власному складі від обсягу обороту вантажів ( Ф1 ); 2 – залежність умовно-постійних витратвласного складу від обсягу обороту вантажів ( Ф2 ); 3 – залежність сумарних витрат зберігання товарів на власному складі (без відсотків за кредит) від обсягу обороту вантажів (Ф1 + Ф2 ); 4 – залежність витрат по зберіганню товарів на орендованому складі від обсягу обороту вантажів.

Залежність Z (залежність витрат по збереженню товарів на найманому складі від обсягу вантажообігу) визначається по наступній формулі:

,

де α - добова вартість використання вантажної площі найманого складу (тариф на послуги найманого складу); 365 - число днів збереження на найманому складі за рік.

 

 

Витрати

Грн. / рік

4 3

Оборот вантажу, т / рік

Раціональним є Раціональним є

орендний склад власний склад

Рис. 5. Ухвалення рішення:використання власного чи найманого складу

Розрахунок потребної площі найманого складу виконується по формулі:

,

де SН - потрібна площа найманого складу, м2; 3 - розмір запасу в днях обороту; Д - число робочих днів у році; Η - навантаження на 1 м2 площі при збереженні на найманому складі, т/м2.Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 2221; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2023 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.021 сек.