ТЕХНОЛОГІЯ КЛАСИФІКАЦІЇ


На показники роботи гідроциклонів впливають конструктивні і технологічні фактори. До конструктивних факторів належать: форма і геометричні розміри гідроциклона, піскової насадки, живильного і зливного патрубків, спосіб установки гідроциклона; до технологічних факторів – тиск на вході і властивості оброблюваної пульпи (вміст твердого, його гранулометричний і речовинний склади).

 

Конструктивні фактори:

діаметр D (м) гідроциклона визначає його продуктивність по твердому:

Q = 200 D 2, т/год ; (4.13)

 

розмір і форма живильного патрубка dЖ мало впливають на якісні показники роботи гідроциклона, у той же час продуктивність гідроциклона прямо пропорційна розміру живильного патрубка:

 

dЖ = (0,08 – 0,25) D,м; (4.14)

 

діаметр зливного патрубка dЗЛ впливає на всі показники роботи гідроциклона. Збільшення діаметра зливного патрубка викликає пропорційне збільшення продуктивності і приводить до одержання більш грубих зливів:

 

dЗЛ = (0,2 – 0,4) D, м; (4.15)

dЗЛ = (1,20 – 1,25) dП, м; (4.16)

діаметр піскової насадки dП практично не впливає на продуктивність, однак впливає на якісні показники роботи гідроциклона.

 

dП = (0,03 – 0,20) D,м; (4.17)

 

dП = (0,15 – 0,80) dЗЛ , м; (4.18)

 

питома продуктивність гідроциклона по пісках qП , що проходять через піскову насадку обраного розміру dП складає:

qП =QП / (0,785n dП 2), т/год•м2 , (4.19)

де QП – продуктивність гідроциклонів по пісках, т/год; n –число обраних гідроциклонів.

Нормована питома продуктивність вибраного гідроциклона - 5•103 – 2,5•104 т/год•м2.

розвантажувальне відношення dП / dЗЛ є основним чинником, що визначає показники роботи гідроциклона. Ефективність класифікації досягає максимуму при оптимальному розвантажувальному відношенні, що складає 0,3 – 0,5;

кут конусності α визначає об’єм гідроциклона і час перебування в ньому матеріалу. Зі збільшенням кута конусності збільшується крупність класифікації, зменшуються вихід пісків і об'ємна продуктивність:

Q0 = 3ּ104 kα k dЖ dЗЛ р00,5, м3/год, (4.20)

де р0тиск пульпи на вході в гідроциклон, МПа; kαпоправка на кут конусності α гідроциклона;k – поправка на діаметр гідроциклона;

спосіб установки гідроциклона залежить від його розміру і тиску на вході.

 

Технологічні фактори:

тиск р0 на вході в гідроциклон повинен бути постійним і досить високим. Підвищення тиску сприяє зменшенню граничної крупності розділення і одержанню більш дрібних зливів;

вміст твердого у вихідній пульпі βвпливає на крупність і розрідженість продуктів розділення;

гранулометричний склад вихідного матеріалу впливає на якісні показники процесу розділення. При виборі гідроциклона його типорозмір визначають з урахуванням крупності одержуваного зливу. Номінальна крупність частинок зливу dН:

, мкм, (4.21)

 

де - діаметри гідроциклона, зливної і піскової насадок, м; - вміст твердого в живленні гідроциклона, %; - поправочний коефіцієнт на діаметр гідроциклона; - об’ємна густина твердої фази, т/м3; - тиск на вході в гідроциклон, МПа.

Гідроциклони в порівнянні з механічними класифікаторами більше витрачають електроенергії, не можуть класифікувати більш крупний матеріал, мають менш тривалі міжремонтні періоди. Основні їхні переваги – низька вартість, більші питома продуктивність і ефективність, малі габаритні розміри. З цієї причини перевагу при виборі класифікаційного апарата віддають гідроциклонам.

 



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1340;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.011 сек.