ЗАКОНОМІРНОСТІ ПРОЦЕСУ КЛАСИФІКАЦІЇ
Теоретичні уявлення щодо процесу гідравлічної класифікації базуються на двох основних положеннях:
– швидкість обтікання зерна у вертикальному напрямку u в гідравлічному класифікаторі дорівнює швидкості його стисненого падіння Vст при заданому значенні розпушення пульпи (u = Vст) або при класифікації в розведених пульпах швидкості вільного падіння (u = V0);
– швидкість руху зерна щодо нерухомих стінок класифікатора Vабс дорівнює різниці між швидкістю висхідного потоку u і швидкістю стисненого падіння Vстзерна (Vабс = u – Vст).
Частинки Vст > u, повинні опуститися на дно і потрапити в пісковий продукт, а частинки з Vст < u, повинні бути винесені в злив. Однак на практиці такого чіткого розділення немає.
В апаратах з горизонтальним потоком, що працюють без подачі нижньої води, розділення матеріалу відбувається в неоднакових умовах.
В.А. Олевським запропоновано таку схемі процесу: тверді частинки переміщаються потоком води в горизонтальному напрямку зі швидкістю:
м/с, (4.3)
де Qc – об'ємна продуктивність класифікатора по зливу, м3/с; B – ширина класифікатора, м; h – перевищення рівня пульпи над рівнем зливного порога, м.
У той же час частинки опускаються вниз з різною швидкістю Vу, що залежить від їх крупності, густини і форми. Частинки, що встигли по вертикалі пройти шлях, рівний h, за період їхнього транспортування на довжину L від місця завантаження до зливного порога, опустяться на дно і будуть транспортуватися в піски, якщо ні - будуть винесені в злив:
м/с. (4.4)
Недоліком цього методу розрахунку є припущення про рух частинок з постійною швидкістю і відсутність урахування взаємного впливу частинок різної крупності на зміну швидкості їхнього падіння.
У класифікаторах з використанням відцентрових сил ефективність розділення визначається співвідношенням швидкостей руху частинок і рідини. Для розрахунку швидкості руху частинок спочатку визначають число Архімеда:
(4.5)
де r – радіус обертання частинки навколо осі апарату, м/с; ω – частота обертання рідини, с-1.
З використанням обчисленого параметра Архімеда за формулами (2.35) і (2.22) визначають коефіцієнт гідродинамічного опору і швидкість руху частинки.
Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1350;