Спеціальна комісія з ліквідації НС.
Спеціальна Урядова, регіональна, місцева та об’єктова комісії з ліквідації НС (далі – спеціальні комісії з ліквідації НС) є координуючими органами. Вони утворюються рішеннями відповідного органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, керівника підприємства, установи та організації в разі виникнення НС відповідного рівня. Положення про спеціальні комісії затверджено постановою КМ України від 14 червня 2002 р. № 843.
Основними завданнями комісії є: організація виконання комплексу заходів щодо ліквідації НС; визначення заходів щодо захисту населення і територій від наслідків НС; безпосередня організація та координація дій органів виконавчої влади, пов’язаної з виконанням заходів щодо ліквідації наслідків НС; забезпечення життєдіяльності постраждалого населення.
Роботою комісії керує голова, а в разі відсутності перший заступник, або один із заступників. Рішення комісії оформляються протоколом та підписуються головуючим, який проводив засідання. Рішення є обов’язковими для виконання органами виконавчої влади.
Уповноважений керівник з ліквідації НС.
Відповідним органом виконавчої влади призначається уповноважений керівникз ліквідації НС в залежності від рівня НС для організації робіт з ліквідації конкретної НС та безпосереднього керівництва залученими до проведення РНР органами управління і силами.
Під час ліквідації НС у підпорядкування уповноваженого керівниказ ліквідації НС переходять усі аварійно-рятувальні служби та формування, що залучаються до ліквідації НС.
Залежно від обстановки в зоні НС, уповноважений керівникз ліквідації НС самостійно приймає рішення щодо: проведення евакуаційних заходів, крім загальної або часткової евакуації населення; зупинення діяльності об’єктів, незалежно від форм власності і підпорядкування, що знаходяться у зоні НС, обмеження доступу на території цієї зони.
Розпорядження уповноваженого керівниказ ліквідації НС є обов’язковими для виконання суб’єктами ліквідації НС, підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які знаходяться у зоні НС.
Аналіз досвіду ліквідації надзвичайних ситуацій дозволяє виявити найбільш типові помилки з боку керівників та органів управління.
До них належать:
- нерішучість;
- приховування дійсного стану справ;
- помилкові рішення;
- ухилення від вирішення проблеми;
- підміна дій розмовами;
- проведення зайвих засідань, нарад тощо.
Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1654;