Порядок виконання РГР
1. За даними таблиці 1 побудувати характеристику насоса і .
2. Побудувати характеристику насосної установки
, (1)
для чого розрахувати втрати напору в мережі:
, (2)
де втрати напору у всмоктуючому трубопроводі:
; (3)
втрати напору в напірному трубопроводі:
. (4)
В наведених формулах , – діаметри всмоктуючого і напірного трубопроводів відповідно; , , , – коефіцієнти гідравлічного тертя і місцевих втрат на всмоктуючому і напірному трубопроводах відповідно.
Для побудови характеристики насосної установки потрібно задатися 4...5 значеннями об’ємної витрати рідини (при цьому орієнтуватися на величини Q з табл. 1) і для кожного значення підрахувати втрати у всмоктуючому і напірному трубопроводах.
Щоб вибрати відповідну формулу для підрахування величини коефіцієнта гідравлічного тертя , для кожного значення потрібно визначити критерії Рейнольдса, які реалізуються у всмоктуючому і напірному трубопроводах:
і . (5)
При або режим течії у відповідному трубопроводі ламінарний, тому коефіцієнт гідравлічного тертя в ньому , а показник степеня .
Якщо , де – еквівалентна шорсткість стінки труби, – внутрішній діаметр труби, то коефіцієнт гідравлічного тертя підраховують за формулою і .
При і ;
при , ;
3. Характеристики насоса і мережі будують в однакових масштабах на одному графіку і визначають робочу точку насоса як точку перетину цих характеристик. Визначають параметри роботи насоса на дану мережу: подачу , напір і коефіцієнт корисної дії насоса .
4. Розраховують корисну потужність насоса і потужність привідного двигуна за формулами , .
5. За формулою
, (6)
в якій , (7)
визначають допустиму висоту установки насоса над рівнем рідини у витратному резервуарі.
6. Згідно з завданням на окремому графіку будують криву напорів сумісної роботи насосів (послідовну або паралельну), визначають нову робочу точку цих насосів на мережу і параметри ( , і ), що їй відповідають.
Дата добавления: 2016-06-29; просмотров: 1299;