Конічні оправки. Розрахунок конічної оправки.


Центрування на конічних оправках є широко поширеним і зручним методом базування деталей невеликих розмірів. Конічні оправки застосовуються при контролі биття деталей, що є тілами обертання (втулок, зубчастих коліс і т. д.). У цих випадках для перевірки оправки встановлюють в центрові бабки. За допомогою конічних оправок можливий контроль взаємного розташування отворів і площин або двох отворів.

В цих випадках на кінцях оправок роблять шліфовані циліндричні поясочки рівного діаметру, по яких роблять вимір. Конічні оправки мають найбільш широке застосування в серійному виробництві.

Базовий отвір, яким деталь встановлюється на конічну оправку, може бути гладким або переривчастим (шпоночне, шліцьове).

При посадці конічної оправки в отвір деталі відбувається точне центрування по кромці отвору. Одночасно має місце заклинювання оправки за рахунок пружної деформації металу, внаслідок чого створюється контактний поясочок, що має довжину l (рис 9.4, а). Ця довжина може коливатися залежно від ряду причин - величини конусності оправки, твердості матеріалу, товщини стінки і конфігурації деталі, що перевіряється, діаметру базового отвору і т. д. Тому довжина поясочка 1 при розрахунку конічних оправок не береться до уваги тим паче, що вона підвищує точність центрування оправки порівняно з розрахунковою.

 

Як вказувалося раніше, при установці в базовий отвір оправки, центруючись тільки по кромці, може розташуватися в нім з перекосом за рахунок одностороннього усунення бічного проміжку між отворами деталі і оправки, що утворюють, що викличе погрішність виміру. Кутова величина погрішності, що виникає при найбільшому можливому перекосі, залежить від конусності оправки і не залежить від довжини базового отвору. Лінійні величини погрішності В± (рис. 9.4, б) і (рис. 9.4, в) залежать від плеча, на якому робиться вимір. При перевірці радіального чи торцевого перекосу (без повернення деталі навколо осі) кутова величина погрішності а відповідає ухилу оправляння, а лінійна величина погрішності буде рівна Ві (рис.9.3, б).

При перевірці биття (за рахунок повороту деталі з оправлянням на 180°) кутова величина погрішності 2 а відповідатиме конусності оправляння, а лінійна величина буде рівна Вч (рис.9.3, в).

 
 

 

Рис.9.3. Оправки конічні.

 



Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 629;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.006 сек.