Плавкі запобіжники.
Плавкі запобіжники – це апарат, призначений для захисту установок від струмів КЗ. Його основний елемент – плавка вставка , яка перегоряє при протіканні зверх струму та розриває коло. Поширеними матеріалами вставок є цинк та мідь, яку лудять, щоб не окислювалась.
Цинк у межах допустимих температур не окисляється , вставка із нього не змінює свого перерізу при нагрівання , тому характеристики залишаються стабільними. Пари цинку сприяють гасінню дуги, температура плавлення цинку невисока (419 0с) , тому не виникає перегріва ізоляційного корпусу запобіжника.
Крім запобіжників з відкритою плавкою вставкою у повітрі , або у відкритій ізоляційній трубці , широко розповсюджені розбірні та засипні плакі запобіжники.
(Рис. Розбірний ПЗ.)
При горінні дуги у закритому об’ємі у ньому підвищується тиск, що сприяє гасінню дуги.Теплопровідність газу збільшується, а довжина вільного пробігу часток зменшується. Крім того, частина стінок 1 (фібри) переходить у газоподібний стан:
- 50 %
- 40 %
-10% .
Водень має високий коефіцієнт теплопровідності. При відключенні великих струмів тиск у середині трубки може досягати сотень атмосфер , що недопустимо по причині недостатньої міцності. Фігурна вставка 2 дає змогу зназити тиск до допустимих значень, так як вона обмежує струм КЗ і зменшує виділення енергії у дузі. При КЗ вузький перешийок починає плавитися раніше ніж струм КЗ досягне сталого значення. Опір розплавленого перешийка і виникаючої дуги обмежують струм КЗ.
Коли вузькі перешийки перегоряють, то широкі частини падають донизу , метал вже не плавиться і не засмічує парами дуговий проміжок. Відомо, що збільшення вмісту парів металу , які у порівнянні з газом потенціал іонізації мають малий ізоляції, що веде до збільшення ел.провідності дугового проміжку , погіршує умови гасіння ел.дуги. Наявність вузьких перешийків знижує перенапругу при гасінні дуги, так як повна величина дугового проміжку і відповідний їй опір будуть вводитися у коло не відразу ,а ступенями. Вузькі перешийки дозволяють зменшити температуру нагріву запобіжника у режимі протікання номінального струму, внаслідок того що опір фігурної вставки менший опору вставки, якби вона була вузькою по всій довжині.
Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 679;