Установки для Абсорбції

 

Промислові установки абсорбції працюють за принципом протитечії, рідше за прямоток, як одно- і багатоступінчаті, з рециркуляцією і регенерацією розчинника. На рис.115 представлена схема протиточної установки з послідовним з'єднанням трьох абсорберів.

Окрім абсорберів 2, в установку входять збірки розчину 1, відцентрові насоси 4 для перекачування розчину і проміжні теплообмінники (холодильники) 3 для охолоджування розчину.


 

Ріс.115. Протиточна

установка абсорбції:

1 — збірки розчину

2 — абсорбери

3 — холодильники

4 — насоси

 


Свіжий поглинач подається в останній по ходу газу абсорбер, стікає в приймальну судину і подається насосом через холодильник в наступний абсорбер. Таким чином здійснюється протиточна взаємодія газу і рідини.

Для повнішого насичення рідини, а також виділення з розчину поглиненого компоненту в чистому вигляді застосовують установки абсорбції з рециркуляцією рідини і десорбцією компоненту з концентрованого розчину.

На рис.116 представлена схема циркуляцією рідини і десорбцією. Установка складається з двох сорберов, 1, сполучених послідовно (по газу), збірок розчину 2, насосів 3, холодильників 4, теплообмінника 5 і колони десорбції 6. Газ поступає в першу по ходу газу колону і зрошується рідиною по замкнутому циклу в цьому абсорбері. Друга по ходу газу колона також зрошується по замкнутому циклу. Чистий розчинник, що поступає в другу колону після доведення розчину до певної концентрації, подає в цикл першої колони.

 


 

Мал. 116.Схема установки абсорбції з рециркуляцією і десорбцією:

 

1 – абсорбер, 2 – збірка

3 – насос, 4 – холодильники

5 – теплообмінник, 6 – десорбер


Таким чином, концентрація розчину підвищується від другої до першої колони і з циклу першої колони поступає найбільш концентрований розчин. Цей розчин нагрівається в теплообміннику 5 і поступає в колону десорбції з кубом 6, де розчинений компонент віддаляється. Чистий гарячий розчинник обмінюється теплом в теплообміннику 5, додатково охолоджується в холодильнику 4 і повертається в цикл другої по ходу газу колонпы. Десорбірованний газ віддаляється з верхньої частини десорбера. Таким чином, при роботі цієї установки потрібна лише незначна добавка свіжого розчинника для компенсації втрат, а розчинений компонент виходить в чистому вигляді.


Дата добавления: 2016-05-28; просмотров: 1241; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.019 сек.