Пристрій кристалізаторів


Кристалізатори з охолоджуванням розчину. Кристалізатором (рис.147), що коливається, є довге, неглибоке металеве корито 2 із заломленими всередину бортами, на якому укріплені напівкруглі бандажі 5, що катаються по опорних роликах 1. Кристалізатор трохи нахилений по осі і забезпечений приводом, що повідомляє йому повільні маятникові рухи (на малюнку не показаний).

Гарячий розчин подається у верхню частину кристалізатора і, поволі перетікаючи по ньому, охолоджується за рахунок тепловтрат в навколишнє середовище і часткового випаровування розчинника.


Ріс.147. Кристалізатор, що коливається

 

 

Повільне охолоджуванні розчину сприяє утворенню окремих крупних кристалів, що не зростаються між собою, як в нерухомому розчині. При роботі апарату кристали майже не відкладаються на стінках. Отримана суспензія вивантажується з нижнього кінця кристалізатора.


 

Далі кристали відділяються від маткового розчину на центрифугах або фільтрах і поступають на сушку. Продуктивність кристалізаторів, що стосуються, невелика, а пари, що виділяються, потрапляючи в цех, сильно забруднюють атмосферу. Збільшення продуктивності досягають в кристалізаторах інших типів.

Кристалізатор із стрічковою мішалкою (рис.148) складається з корпусу 2, забезпеченого водяною сорочкою 1 і тихохідною мішалкою 3. Розчин, що підлягає кристалізації, і вода, що охолоджує, подаються протитечією, що забезпечує по всій довжині апарату приблизно однакову різницю температур.

Ріс.148. Кристалізатор із стрічковою мішалкою:

1 — сорочка, 2 — корпус апарату, 3 — мішалка

 

Ріс.149. Барабанний кристалізатор:

1 – бандажі, 2 – венцовая шестерня, 3 – корпус, 4 – сорочка, 5 – опорні ролики

 

Мішалка має стрічкові лопаті, що близько відповідні до стінок апарату і перешкоджають освіті на них кристалів. Форма лопатей мішалки на виході охолодженої суспензії сприяє вивантаження кристалів. Апарати можуть бути відкритими або з кришками, що перешкоджають попаданню пари в робоче приміщення.

Барабанний кристалізаторз водяним охолоджуванням (рис.149) – широко поширений апарат, що складається з циліндрового корпусу 3, забезпеченого сорочкою 4 і що обертається на бандажах 1 і опорних роликах 5. Привід здійснюється через, венцовую шестерню 2. Вода, що охолоджує, і розчин також рухаються протитечією. Недоліком цієї конструкції є налипання кристалів на внутрішній поверхні; у деяких конструкціях для усунення налипання в кристалізатор поміщають ланцюги, що збивають кристали із стінок.

Застосовуються також барабанні кристалізатори без водяної сорочки, в яких продукт охолоджується вдуваним повітрям при частковому випаровуванні розчинника, що збільшує кількість тепла, що відбирається від розчину.

Кристалізатори з видаленням частини розчинника. Випарний апарат-кристалізатор (рис.150) складається з випарного апарату 2 з підвісною гріючою камерою і двох фільтрів 1, що працюють по черзі. Що утворюються в апараті при випаровуванні розчину кристали скупчуються в його нижній конічній частині і періодично відводяться на один з фільтрів, де їх відокремлюють від маткового розчину і промивають

 

 

Ріс.150. Випарний апарат з

кристалізацією розчину:

1 – фільтри

2 – випарний апарат з підвісною

гріючою камерою

 

 



Дата добавления: 2016-05-28; просмотров: 2087;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.