Зварювальні та різальні роботи
Порядок організації і проведення вогневих робіт визначається особливими положеннями і інструкціями, узгодженими з органами Держпожнагляду. При цьому у всіх випадках дозвіл на право проведення вогневих робіт видається тільки головним інженером будівельно-монтажного управління (СМУ5 СУ, ПМК) або його заступником. Місце виконання тимчасових вогневих робіт має бути оглянуте до їх початку відповідальними особами інженерно-технічного персоналу і пожежної охорони. При цьому необхідно правильно оцінити обстановку і передбачити заходи, що виключають виникнення пожежі. Вогневі роботи дозволяється виконувати тільки після того, як отриманий дозвіл на їх виконання і складений план їх виконання.
Зварювальні і інші вогневі роботи, які пов’язані з застосуванням відкритого полум'я, можна вести лише з письмового дозволу осіб, відповідальних за пожежну безпеку на даній ділянці будівництва. Для проведення вогневих робіт адміністрація будівництва розробляє заходи щодо забезпечення пожежної безпеки об'єкту, що будується, повідомляє місцеву пожежну охорону і добровільну пожежну дружину, призначає і інструктує осіб, що безпосередньо відповідають за дотримання правил пожежної безпеки на місці виробництва робіт. Відповідальна особа зобов'язана встановити, контроль за виконанням заходів пожежної безпеки виконавцями (газо-електрозварниками, покрівельниками і ін.) в період проведення вогневих робіт.
Місце для проведення зварювальних та різальних робіт у будівлях і приміщеннях, у конструкціях яких використані горючі матеріали, має бути обгороджене суцільною перегородкою з негорючого матеріалу. При цьому висота перегородки повинна бути не менше 1,8 м, а відстань між перегородкою та підлогою - не більше 50 мм. Для запобігання розлітанню розпечених часток цей зазор повинен бути обгороджений сіткою з негорючого матеріалу з розміром чарунок не більше 1,0х1,0 мм.
Під час проведення вогневих робіт у вибухопожежонебезпечних місцях має бути встановлений пильний контроль за станом повітряного середовища шляхом проведення експрес-аналізів із застосуванням газоаналізаторів.
Під час перерв у роботі, а також у кінці робочої зміни зварювальна апаратура повинна відключатися, у тому числі від електромережі, шланги від'єднуватися і звільнятися від горючих рідин та газів, а у паяльних лампах тиск повинен бути повністю знижений. Після закінчення робіт уся апаратура й устаткування мають бути прибрані в спеціально відведені приміщення (місця).
Не дозволяється:
приступати до роботи за несправності апаратури;
розміщати постійні місця для проведення вогневих робіт у пожежонебезпечних та вибухопожежонебезпечних приміщеннях;
допускати до зварювальних та інших вогневих робіт осіб, котрі не мають кваліфікаційних посвідчень та не пройшли у встановленому порядку навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму та щорічної перевірки знань з одержанням спеціального посвідчення;
проводити зварювання, різання або паяння свіжопофарбованих конструкцій та виробів до повного висихання фарби;
виконуючи вогневі роботи, користуватися одягом та рукавицями зі слідами масел та жирів, бензину, гасу й інших ГР;
зберігати у зварювальних кабінах одяг, ГР та інші горючі предмети і матеріали;
допускати стикання електричних проводів з балонами зі стисненими, зрідженими й розчиненими газами;
виконувати вогневі роботи на апаратах і комунікаціях, заповнених горючими й токсичними матеріалами, а також на тих, що перебувають під тиском негорючих рідин, газів, парів та повітря або під електричною напругою;
проводити вогневі роботи на елементах будівель, виготовлених із легких металевих конструкцій з горючими й важкогорючими утеплювачами.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 281;