Вимоги при роботі з пожежовибухонебезпечними матеріалами


При виконанні робіт з використанням пожежовибухонебезпечних матеріалів необхідно виконувати вимоги Правил пожежної безпеки в Україні [33].

Устаткування і оснащення, яке використовується для виконання робіт з використанням пожежовибухонебезпечних матеріалів, контрольно-регулюючі прилади, світлотехнічне і вентиляційне устаткування (далі - виробниче устаткування), електричні приводи і пускорегулююча апаратура мають бути у вибухобезпечному виконанні. Розміщення і підключення устаткування слід виконувати відповідно з Правилами улаштування електроустановок [15, 16].

Виробниче устаткування, інструмент і спецодяг мають бути у виконанні таким чином, щоб виключалась можливість виникнення розрядів статичної електрики і утворення іскри за ГОСТ 12.1.018-86 [73].

Концентрація пожежовибухонебезпечних летких речовин не повинна перевищувати значень гранично допустимих вибухонебезпечних концентрацій (ГДВК) по ГОСТ 12.1.004-91 [59] і повинна забезпечуватися примусовою приплино-витяжною вентиляцією.

У місцях ведення робіт і в зонах, що оточують їх, радіусом 25 м по всій відкритій висоті не допускається:

проводити які-небудь суміщені роботи, що викликають утворення іскор, вогню або пилу;

палити, розводити вогонь;

мати при собі сірники, запальнички, а також металеві предмети, які можуть викликати іскру;

працювати у взутті із сталевими цвяхами на підошвах;

обігрівати виробничі приміщення і об'єкти, що захищаються, електроприладами не у вибухонебезпечного виконання;

знаходитися особам, що не беруть участь безпосередньо у виконанні даних робіт.

Зону позначити знаками безпеки по ГОСТ 12.4.026-76 [70].

Отвори над і під приміщеннями, де ведуться вибуховогненебезпечні роботи, а також канали, отвори, трубопроводи і ін. з суміжних приміщень слід закривати герметично.

При необхідності проведення суміщених робіт в замкнутих об'ємах з діаметром або розміром сторін більше 25 м, за винятком наливних резервуарів, мають бути розроблені заходи, що виключають виникнення пожеж, вибухів. На виробництво таких робіт необхідно оформляти наряд-допуск.

Суміщені роботи слід проводити не ближче 25 м від огорожі робочої зони.

Годинний об'єм робіт з пожежовибухонебезпечними речовинами не повинен перевищувати змінної потреби, вказаної в проекті виробництва робіт.

Для огляду об'єкту, що захищається, вхід людей в робочу зону перед початком робіт або в перервах між змінами допускається за умови:

не перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин (ГДК);

включених вентиляційних систем;

наявність наряду-допуску.

При перервах в роботі вентиляційні системи не допускається вимикати.

Покрівельні роботи

При виконанні робіт, пов'язаних з улаштуванням гідро- і пароізоляції на покрівлі, монтажем панелей з горючими і трудногорючими утеплювачами, не дозволяється проводити електрозварювання і інші вогневі роботи.

Всі роботи, пов'язані із застосуванням відкритого вогню, повинні проводитися до початку використання горючих і трудногорючих матеріалів.

Устаткування, яке використовується при виконанні гідроізоляційних і покрівельних робіт, повинне відповідати вимогам ГОСТ 12.2.003-91 [74].

Вимоги безпеки до комплектуючих виробів і систем, що входять до складу виробничого устаткування, повинні указуватися в стандартах і технічних умовах на ці вироби і системи.

Бітумоплавильні установки для приготування мастик мають бути обладнані термометрами з шкалою від 0 до 300°С, покажчиком рівня рідини, трубою для відведення продуктів горіння висотою 2500 мм, кришками, що щільно закриваються, і кранами з рукоятками з теплоізоляційного матеріалу.

Пристрої для сушки основи, розплавлення руберойду, що наплавляється, повинні мати захисні екрани, які виключають дію інфрачервоного випромінювання пальників на органи зору.

Машини і механізми, робота яких супроводиться надлишковим виділенням тепла в області ніг робітників, мають бути обладнані теплозахисними екранами заввишки не менше 500 мм.

Бітумоплавильні установки мають бути оснащені факелами з довжиною ручки не менше 700 мм.

Паливні баки мають бути пристосовані для механізованої заправки.

Бітумоплавильні установки повинні мати навіси і інвентарні огорожі з матеріалів, що не згорають, а також комплекти засобів пожежогасінні.

Приміщення для зберігання мастик, розчинників мають бути розташовані окремо, виконані з матеріалів, що не згорають, і обладнані системою примусової вентиляції.

Місця для зберігання руберойду мають бути віддалені від будівель, що будуються, і споруд на відстань не менше 24 м.

Бітумоплавильні установки для приготування мастик мають бути віддалені від будівель і споруд на відстань не менше:

30 м - для будівель і споруд IV—V ступенів вогнестійкості;

20 м - » » » » III ступені вогнестійкості;

10м - » » » » I і II ступенів вогнестійкості.

Місця зберігання палива, розчинників, розчинників, заправки установок і агрегатів повинні мати знаки безпеки за ГОСТ 12.4.026-76 [70].

Застосування бітумних мастик з температурою вище 180°С на робочому місці не допускається.

При виконанні покрівельних робіт декількома ланками відстань між ними має бути не менше 10 м, а нанесення гарячої мастики на основу не повинне випереджати ту, що приклеїла руберойду більш ніж на 1 м. Робота однієї ланки над іншим по вертикалі забороняється.

Нанесення мастики, розчинників на поверхні повинно проводитися в напрямі, який співпадає з напрямом руху повітря.

На робочих місцях при використанні матеріалів, що виділяють вибухонебезпечні речовини, забороняється застосування відкритого вогню або дії, які визивають іскроутворення.

На робочих місцях запас матеріалів, що містять шкідливі, пожажонебезпечні і вибухонебезпечні речовини, не повинен перевищувати змінної потреби.

Всі матеріали, що поставляються, для виробництва покрівельних і гідроізоляційних робіт повинні мати маркування, етикетки, аналітичні паспорти з посиланням на державний стандарт або іншу нормативно-технічну документацію на їх виготовлення.

При виготовленні мастик не допускається змінювати порядок введення компонентів, передбачений технічними умовами, державними стандартами, галузевими стандартами або стандартом підприємства.

Застосування матеріалів, що не мають вказівок і інструкцій по техніці безпеки і пожежної безпеки, не допускається.

Місця зберігання матеріалів мають бути передбачені проектом виробництва робіт.

Взаємно реагуючі речовини повинні транспортуватися і зберігатися роздільно.

Зберігати і переносити пальні і легко займисті матеріали необхідно в закритій тарі. Зберігання і перенесення матеріалів в тарі, що б'ється (скляною), забороняється.

Тара, в якій знаходяться мастики, розчинники, наповнювачі має бути забезпечена етикетками з точним позначенням і найменуванням матеріалів.

Ремонт металевої тари (зварка, паяння, клепка) повинен проводитися в спеціально відведених місцях після її очищення, промивання і знежирення.

Порожню тару слід зберігати в спеціально відведених місцях, передбачених в проекті виробництва робіт, віддалених від місця виробництва робіт на відстань, відповідну Правилам пожежної безпеки при виробництві будівельно-монтажних робіт.

Централізована доставка мастики на об'єкт будівництва повинна здійснюватися в автогудронаторах.

При транспортуванні і зберіганні мастика має бути захищена від зволоження і дії прямих сонячних променів.

При приготуванні мастик на будівельному майданчику доставка її на робоче місце повинна здійснюватися в металевих ємкостях, що мають форму усіченого конуса з кришками, що щільно закриваються.

Не допускається заливка бітумною мастикою ребер профільованого настилу при наклейці пароізоляційного шару і утворення потовщення шарів мастики, не передбачених проектом.

Використання агрегатів для наплавлення рулонних матеріалів з потовщеним шаром допускається при улаштуванні покрівель тільки по залізобетонних плитах і покриттях із застосуванням негорючого утеплювача.

Заправка паливом агрегатів на покрівлі повинна проводитися в спеціальному місці, забезпеченому двома вогнегасниками і ящиком з піском. Зберігання на покрівлі палива для заправки агрегатів і порожньої з-під палива тари не допускається.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 262;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.