Робота з тепловипромінюючими установками


Застосування відкритого вогню, а також проведення вогневих робіт і використання електричних калориферів і газових пальників інфрачервоного випромінювання в тепляках не допускається.

Виконання робіт усередині будівель і споруд із застосуванням горючих речовин і матеріалів одночасно з іншими будівельно-монтажними роботами, які пов'язані із застосуванням відкритого вогню (зварка і т. п.), не допускається.

За наявності горючих матеріалів в будівлях повинні прийматися заходи по запобіганню розповсюдженню пожежі через отвори в стінах і перекриттях (герметизація стиків внутрішніх і зовнішніх стін і міжповерхових перекриттів, ущільнення в місцях проходу інженерних комунікацій із забезпеченням необхідних меж вогнестійкості).

Пересувні і стаціонарні установки з пальниками інфрачервоного випромінювання мають бути обладнані автоблокуванням, що припиняє подачу газу при згасанні пальника.

Пересувні установки з газовими пальниками інфрачервоного випромінювання, встановлювані на підлозі, повинні мати спеціальну стійку підставку. Балон з газом повинен знаходитися на відстані не менше 1,5 м від установки з газовими пальниками і інших опалювальних приладів, а від електролічильника, вимикачів і інших електроприладів - не менше 1 м.

Відстань від пальників до конструкції з горючих матеріалів має бути не менше 1 м, трудногорючих - не менше 0,7 м, негорючих, - не менше 0,4 м.

У місцях, де працюють установки з газовими пальниками інфрачервоного випромінювання, не дозволяється зберігати пальні і трудногорючие речовини і матеріали, а також проводити роботи з їх застосуванням.

При експлуатації пальників інфрачервоного випромінювання забороняється:

користуватися установкою в приміщеннях без природного провітрювання або штучної вентиляції з відповідною кратністю повітрообміну, а також в підвальних або цокольних поверхах;

використовувати пальник з пошкодженою керамікою, а також з видимими язиками полум'я;

користуватися установкою, якщо в приміщенні з'явився запах газу;

направляти теплові промені пальників безпосередньо у бік горючих матеріалів, балонів з газом, газопроводів, електропроводок і т. п.;

користуватися відкритим вогнем поблизу балонів з газом. При роботі на відкритих майданчиках (для обігріву робочих місць і для сушки зволожених ділянок) слід застосовувати тільки вітростійкі пальники.

Повітронагрівальні установки повинні розміщуватися на відстані не менше 5 м від будівлі, що будується.

Ємкість для палива має бути об'ємом не більше 200 л і знаходитися на відстані не менше 10 м від повітронагрівача і не менше 15 м від будівлі, що будується. Паливо до повітронагрівача слід подавати по металевому трубопроводу.

З'єднання і арматура на паливопроводах мають бути заводського виготовлення, змонтовані так, щоб виключалося підтікання палива. На паливопроводі у витратного бака слід встановлювати запірний клапан для припинення подачі палива до установки на випадок пожежі або аварії.

При монтажі і експлуатації установок, що працюють на газовому паливі, повинні дотримуватися наступні вимоги:

у тепловиробничих установках повинні встановлюватися стандартні пальники, що мають заводський паспорт;

пальники повинні стійко працювати без відриву полум'я і проскакування його всередину пальника в межах необхідного регулювання теплового навантаження агрегату;

вентиляція приміщення з тепловиробничими установками повинна забезпечувати трикратний повітрообмін.

При експлуатації тепловиробничих установок забороняється:

працювати на установці з порушеною герметичністю паливопроводів, нещільними з'єднаннями корпусу форсунки з тепловиробничою установкою, несправними димарями, що викликають проникнення продуктів згорання в приміщення, несправними електродвигунами і пусковою апаратурою, а також за відсутності теплового захисту електродвигуна і інших несправностях;

працювати при невідрегульованій форсунці (з ненормальним горінням палива);

застосовувати гумові або поліхлорвинілові шланги і муфти для з'єднання паливопроводів;

влаштовувати горючі огорожі біля установки і витратних баків;

відігрівати паливопроводи відкритим полум'ям;

здійснювати пуск тепловиробничої установки без продування повітрям після короткочасної зупинки;

запалювати робочу суміш через оглядове вікно;

регулювати зазор між електродами свічок при працюючій тепловиробничій установці;

допускати роботу тепловиробничої установки за відсутності захисних ришіток на повітрозабірних колекторах.

Не допускається застосування горючих матеріалів для м'якої вставки між корпусом електрокалорифера і вентилятором.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 291;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.