Технічні засоби знезаражування


 

Для дезактивації, дегазації й дезінфекції використають спеціалізовані машини й агрегати, а також агрегати знезаражування, що пристосовують для машин які широко застосовувані в промисловості. У першу чергу до них ставляться поливомиєчні й підметально-прибіральні машини, піскорозкидувачи, а також різні прилади.

Ранцевий дегазаційний прилад РДП використається для дезактивації, дегазації й дезінфекції заражених споруджень, техніки й об'єктів і прогумованих індивідуальних засобів захисту методом оббризкування відповідної миючої або що дегазує (дезактивующим) розчином з одночасним протиранням оброблюваних поверхонь щіткою.

РДП складається з резервуара робочою ємністю 8,5 л, повітряного поршневого насоса з ручним приводом для створення тиску в резервуарі, прогумованого шланга й брандспойта з розпилювачем і щіткою. При 20-25 хитаннях насоса у хвилину розчин виливається із приладу за 12 хв.

Індивідуальний комплект для дегазації автомобіля ІДК може використатися для дезактивації, дегазації й дезінфекції. У комплект входять автомобільна каністраємністю 20 л, гумовий шланг, кришка із двома вентилями від автомобільних камер, насос і гумовий рукав із краном 3, брандспойтом, розпилювачем і щіткою 2. Витрата розчину при роботі з дегазації 0,4-0,6 л/хв.

Мотопомпа М-800 призначена для гасіння пожеж і може використатися для знезаражування технічних засобів і транспорту. При загальній продуктивності 800 л/хв вона створює потужний струмінь води з тиском 5-6 атм, що дозволяє успішно використати неї для дезактивації.

Поливомиєчна машина ПМ-130 може бути використана для знезаражування території, споруджень, транспорту й техніки; вона має цистерну ємністю 6000 л, а із причіпною цистерною — 11000 л.

Поливомиєчна машина ПМ-130 має встаткування для забору води з водогінної мережі (2 метрові напірно-усмоктувальні рукава) і з водойми (2 усмоктувальні рукава). Крім цього, є 2 пожежні рукава (довжиною 20 м) з пожежними стовбурами, вісьмиштуцерний колектор, до якого можна приєднати шланги для спеціальної обробки або для гасіння пожеж. Машина може працювати влітку й узимку.

Транспортні засоби й техніка дегазуються такими способами:

- обробкою розчином, що дегазує, № 1 або № 2ащ за допомогою РДП або інших засобів дегазації;

- протиранням дрантям або кистю, змочених у розчині № 1 або № 2ащ (залежно від виду ОР, якими заражена техніка);

- змиванням ОР з техніки розчинниками (бензин, гас, дизельне паливо);

- обробкою техніки газовим потоком за допомогою теплових машин.

При одночасному зараженні техніки радіоактивними й отруйними речовинами спочатку проводиться дегазація. Після дегазації ступінь зараження радіоактивними речовинами перевіряється радіометром ДП-12 або ДП-5А. Якщо ступінь зараження перевищує 200 мр/г, то проводиться дезактивація.

Норми витрати речовин, що дегазують, залежать від способів дегазації й використання технічних засобів для цього.

Для дегазації (дезінфекції) вантажного автомобіля способом протирання кистю або дрантям, змоченої в розчині, що дегазує, потрібно 7-9 л розчину, що дегазує, № 1 або №-2ащ й 90 хв часу. Для дегазації (дезінфекції) вантажного автомобіля протиранням щітками РДП або ІДК потрібно 14-18 л розчину, що дегазує, № 1 або № 2ащ й 45 хв часу.

Дегазація транспорту й техніки проводиться на станції знезаражування транспорту або на площадці знезаражування транспорту (ПЗТ), що може розгортатися в польових умовах.

Площадка знезаражування транспорту й техніки створюється на незараженій території поблизу водо джерел (водопровід, ріка, ставок, озеро й ін.).

Площадка ділиться на дві половини брудну й чисту. На її брудній половині з колод і дощок споруджуються естакади, призначені для обробки техніки; обладнається стічна система для використаної води й розчинів; установлюються столи й настили з дощок для обробки знімного встаткування й вішалки для обробки брезентів і тентів. На границі між брудною й чистою половинами встановлюються поливомиєчні машини, ручні обприскувачі й підготовляються необхідний інструмент, обтиральний матеріал, прилади й пристосування для обробки зараженої техніки.

Чиста половина обладнається естакадами, столами й настилами для обтирання, чищення, змащення знезараженої техніки й знімного встаткування; на чистій половині при вході на брудну половину обладнається місце для надягання засобів захисту.

Брудна половина позначається попереджуючими знаками «Заражене», на брудній половині у входу на чисту половину призначається місце для знімання зараженого одягу.

Перевірка повноти дегазації транспорту й техніки здійснюється за допомогою приладу хімічної розвідки.

Таким чином, підготовка, визначення обсягів і послідовності проведення робіт з дегазації, дезактивації й дезінфекції повинні бути засновані на всебічному аналізі обстановки й здійснюються в найкоротший термін.

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 216;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.