Аналіз характеристик інформаційних потоків


 

Визначивши план оптимального розміщення вузлів і абонентських пунктів мережі, отриманий з розрахункових співвідношень для різних видів капітальних витрат, відстаней між абонентськими пунктами й ОЦ, інших параметрів, можна розглянути питання інформаційного забезпечення, які містять у собі:

- формування структур можливих типів вхідних і вихідних повідомлень;

- визначення складу запитів, їхніх частотно-тимчасових розподілів.

Ці характеристики визначають значення обсягів збереженої й оброблюваної у мережі інформації, потоки повідомлень, значення навантаження. Точніше визначення об'єктивної потреби обчислювальних ресурсів і масштабів інформаційного обслуговування не є можливим хоча б тому, що дані характеристики динамічно змінюються, мають особливості складного випадкового процесу.

Крім того, для більшості існуючих методик характерний суб'єктивний фактор, що полягає в тому, що багато даних, за якими оцінюються показники інформаційних потоків і характеристики інформаційного обслуговування, виходять на основі анкетування, опитування компетентних фахівців і т.п. При створенні нової мережі інформаційні характеристики виступають як прогнозовані величини, тому вони носять імовірнісний характер і, отже, принципово можливі відхилення від реально спостережуваних значень у майбутній мережі.

Відзначимо два суперечливих моменти, які необхідно враховувати при створенні мережі:

- по-перше, варто мати на увазі, що техніка, яка може використатися у мережі, має бути завантажена як можна повніше;

- по-друге, необхідно передбачити можливості розвитку мережі й збільшення завантаження ресурсів.

Важливим питанням у рішенні завдань синтезу є вибір і обґрунтування способів комутації, тому що вони сильно впливають на значення й розподіли потоків інформації.

Знаючи структуру мережі й вимоги до швидкості передачі інформації з каналів, можна визначити раціональний спосіб комутації. Основними параметрами, що впливають на вибір способу комутації, є середні обсяги переданої інформації, а також величини відхилень реальних обсягів від середніх значень. На розподіл потоків впливають також тривалість цих відхилень і коефіцієнт завантаження каналів. При постійній потребі у великому обсязі обміну інформацією між ОЦ і АП доцільно застосувати пересічну комутацію каналів.

При великому коливанні навантаження, коли немає високих вимог до максимально припустимої затримки у передачі повідомлень, спосіб комутації повідомлень забезпечує високе використання каналів і дозволяє вирівнювати навантаження, причому він може застосовуватися при будь-яких швидкостях передачі інформації. Особливо він ефективний при застосуванні адаптивних методів управління потоками повідомлень.

 

Для вибору методу комутації можна скористатися діаграмою розподілу областей застосування різних методів комутації залежно від пропускної здатності каналів мережі й коефіцієнта використання каналу. Ці залежності представлені на рис. 4 [4]. Даний розподіл відповідає технічному рівню апаратур зв'язку й засобів обчислювальної техніки, а також їхньої вартості при реалізації різних способів комутації, здійснюваних у цей час.

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 245;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.