Розрахунок паливного насоса високого тиску
Розрахунок системи паливоподачи дизеля звичайно зводиться до визначення параметрів її основних елементів: паливного насоса високого тиску і форсунок.
Паливний насос високого тиску є основним конструктивним елементом системи живлення дизелів. Він призначений для відмірювання необхідної кількості палива і подачі його під високим тиском у циліндри у встановлений момент відповідно до порядку роботи двигуна.
Для автомобільних і тракторних дизелів у даний час застосовують паливні насоси високого тиску золотникового типу з плунжерами, навантаженими пружинами і кулачками вала, що обертається.
Розрахунок секції паливного насоса полягає у визначенні діаметра і ходу плунжера. Ці основні конструктивні параметри насоса знаходяться в залежності від його циклової подачі на режимі номінальної потужності дизеля.
Циклова подача, тобто витрата палива за цикл:
у масових одиницях (г/цикл)
gц = gеNet/(120ni);
в об'ємних одиницях (мм3/цикл)
Vц = gеNet/(120nirт).
Унаслідок стиску палива і витоків через нещільності, а також через деформацію трубопроводів високого тиску продуктивність насоса повинна бути більше величини Vц.
Вплив зазначених вище факторів на величину циклової подачі враховується коефіцієнтом подачі насоса, що представляє собою відношення об'єму циклової подачі до об'єму, який описан плунжером на геометричному активному ході:
hн = Vц / Vт,
де Vт = fпSакт - теоретична циклова подача насоса, мм3/цикл (fп - площа поперечного переріза плунжера, мм2; Sакт - активний хід плунжера, мм).
Таким чином, теоретична подача секції паливного насоса
Vт = Vц /hн.
Величина hн для автомобільних і тракторних дизелів при номінальному навантаженні змінюється в межах 0,70—0,90.
Повна продуктивність секції паливного насоса (мм3/цикл) з урахуванням перепуску палива, перевантаження дизеля і забезпечення надійного пуску при низьких температурах визначається за формулою
V = (2,5 -3,2)Vт.
Це кількість палива повинна дорівнювати об'єму, який відповідає повному ходу плунжера.
Основні розміри насоса визначаються з вираження
Vн = pd2плSпл/4,
де dпл і Sпл - діаметр і повний хід плунжера, мм.
Діаметр плунжера
Відношення Sпл / dпл змінюється в межах 1,0—1,7. Діаметр плунжера насоса повинен бути не менш 6 мм. При менших діаметрах утрудняється обробка і пригін плунжера в гільзі.
По статистичним даним для дизелів без наддуву діаметр плунжера залежить головним чином від діаметра циліндра і не залежить від способу сумішоутворення і номінального швидкісного режиму двигуна. Відношення dпл / D = 0,065 - 0,08 справедливо для дизелів без наддуву як з розділеними, так і з нерозділеними камерами, з Vh = 0,61-1,9л и n = 2000 - 4000 об/хв.
Повний хід плунжера (мм)
Sпл = (Sпл/dпл) dпл .
Основні конструктивні параметри паливних насосів високого тиску повинні відповідати ГОСТ 10578-74.
Діаметр плунжера
dпл , мм... 5; 5,5; 6; 6,5; 7; 7,5; 8; 8,5; 9; 10; 11; 12 і т.д.
Хід плунжера
Sпл ,мм.... 7; 8; 9; 10; 12; 16; 20.
Отримані в ході розрахунку значення діаметра і ходу плунжера повинні бути скоректовані за ГОСТом.
При обраному діаметрі плунжера його активний хід
Sакт = Vт / fпл.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 411;