Системи живлення дизельних двигунів


Паливна система дизеля забезпечує збереження, підготовку і подачу палива у визначений період робочого циклу і його розподіл у камері згоряння. Система також здійснює дозування палива при його подачі в циліндри.

Для згоряння в циліндрі паливо распилюється на краплі розміром кілька десятків мікрон. Це виявляється можливим при упорскуванні палива через отвори форсунок діаметром до 0.15 мм зі швидкістю 200...400 м/с. Останнє вимагає подачі палива під тиском до 150 МПа, а іноді і вище.

На початковому етапі дизелебудування сумішоутворення в циліндрах здійснювалося пневматичним розпилюванням. При цьому способі у форсунку від насоса низького тиску подавалася відмірена циклова порція палива, а від поршневого компресора - стиснене повітря під тиском, на 1.5-3 МПа більше, ніж тиск наприкінці процесу стиску. Безсумнівна перевага цього способу – гарне перемішування палива з повітрям. Удосконалювання технології дозволило перейти на насосне вприскування палива.

Паливні системи дизельних двигунів розділяють на системи безпосереднього (насосного) вприскування й акумуляторні. Крім того, насосні системи розглядають як схеми розділеного і нерозділеного типів. Система розділеного типу включає наступні основні вузли й елементи:

1. Паливний бак з покажчиком чи датчиком рівня палива.

2. Фільтр грубого очищення палива.

3. Паливний насос, що підкачує.

4. Фільтр тонкого очищення палива.

5. Паливний насос високого тиску.

6. Паливопроводи низького і високого тиску.

7. Форсунки.

Паливні фільтри охороняють паливну систему від забруднення і по конструкції аналогічні фільтрам систем змащення і живлення карбюраторних двигунів. Трубопроводи високого тиску повинні забезпечувати надійну роботу системи при пульсуючих тисках до 250 МПа в умовах досить високої вібрації. Тому виготовляють їх звичайно з грузлої легованої сталі.

Характерною рисою паливних систем високого тиску є виникаючі в них при роботі хвильові явища, обумовлені стискальністю рідкого палива. Рух і відбиття хвиль тиску можуть вносити істотні відхилення в роботу паливної системи при зміні швидкості обертання двигуна і викликати, зокрема, вторинне вприскування палива через форсунку. З цієї причини прагнуть знизити довжини паливопроводів високого тиску до мінімальних значень (не більш 1.5м). Якщо це здійснити не вдається, то встановлюють окремі насоси для кожного циліндра чи групи циліндрів.

Система нерозділеного типу відрізняється тим, що в ній застосовуються паливні насоси високого тиску і форсунки, об'єднані в один агрегат. Такі системи застосовуються значно рідше, ніж розділені, хоча і є більш перспективними.

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 333;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.