Тертя і зношування прецизійних сполучень


Система нерозділеного типу відрізняється тим, що в ній застосовуються паливні насоси високого тиску і форсунки, об'єднані в один прилад. Такі системи застосовуються значно рідше, ніж розділені.

Частка відмов паливної апаратури від загального числа відмов дизелів досягає 20-50%. При цьому найбільш частими дефектами ПНВТ і форсунок є відповідно заклинювання і знос плунжера, зависання голки і розгерметизація по замикаючому конусу. Основні види зношування - абразивне і гідроабразивне. Знос приводить до зменшення тиску вприскування і циклової подачі.

Серед властивостей палива, що дають вплив на роботу паливної апаратури, слід зазначити здатність до нагароутворення, лакоутворення і смолистих відкладень, що викликають відхилення режимів роботи від розрахункових.

 

Акумуляторні паливні системи

У цих системах подачею палива керує спеціальний орган, не зв'язаний з рухом плунжера насоса високого тиску. У таких системах подачу палива в акумулятор забезпечує насос порівняно простої конструкції, а вприскування палива в циліндри забезпечується за допомогою електрогідравличних форсунок. Це забезпечує високу якість вприскування на всіх режимах двигуна.


ТЕМА 14 ХАРАКТЕРИСТИКИ ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРЯННЯ

 

Види характеристик

Режим роботи ДВЗ характеризується частотою обертання колінчастого вала і розвинутою потужністю. Частота обертання п може змінюватися від nmin до nmax. Мінімальна частота обертання nmin визначається умовою усталеної роботи двигуна під навантаженням. Максимально припустима частота nmax обмежується умовою якісного протікання робочого циклу, механічними навантаженнями на елементи кривошипно-шатунного механізму двигуна від впливу сил інерції і т.п. При будь-якій частоті обертання ефективна потужність двигуна і відповідний даному режиму крутний момент, можуть змінюватися від нульового значення (режим холостого ходу) до максимального.

Оцінка роботи двигуна на перемінних режимах здійснюється за допомогою характеристик, що звичайно графічно виражають залежність основних показників двигуна від параметра, що характеризує режим роботи двигуна (навантаження, частота обертання колінчастого вала), чи від якого-небудь регулювального параметра (кут випередження запалювання, коефіцієнт надлишку повітря і т.п.).

Характеристики двигуна дозволяють судити про можливість його використання для роботи з даним споживачем. Специфічні умови роботи двигуна з різними споживачами визначають різні типи характеристик. Для аналізу роботи автотракторних двигунів внутрішнього згоряння використовуються наступні характеристики: швидкісна, навантажувальна, регуляторна і регулювальна.

Крім цих основних характеристик, для двигунів іншого призначення можуть використовуватися спеціальні характеристики: тепловозна, гвинтова й ін.

Режими роботи автомобільного двигуна визначаються умовами руху автотранспортного засобу і характеризуються широким діапазоном зміни навантаження і частоти обертання. Зміна швидкісного режиму роботи двигуна забезпечує необхідну зміну швидкості руху автомобіля на даній передачі. На кожній швидкості руху, при будь-якій частоті обертання колінчастого вала двигуна, його навантаження може змінюватися від нуля до максимального значення.

На малюнку 14.1 представлені характерні швидкісні характеристики для ефективної потужності карбюраторного (а) і дизельного (б) двигунів.

 
 

а) б)

Малюнок 14.1

 

Можливі режими роботи двигуна, що працює в транспортних умовах, характеризуються точками, розташованими усередині контуру, обмеженого кривою зміни потужності в залежності від частоти обертання і лініями граничних частот обертання.

При проектуванні двигунів деякі характеристики можуть бути отримані в результаті розрахунку (швидкісні і навантажувальні), хоча й у цьому випадку багато параметрів визначаються по емпіричних залежностях, отриманих на підставі обробки великого числа дослідницьких даних.

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 318;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.