Методичні рекомендації до семінарського заняття
Вивчення цієї теми треба починати з ознайомлення з поняттям фінансової послуги та особливостями українського законодавства щодо ринку фінансових послуг, а також з основними принципами функціонування ринку фінансових послуг та їх учасників. Поглибити знання щодо діяльності суб’єктів ринку фінансових послуг.
Суб’єкти (учасники) ринку фінансових послуг – фінансові установи та суб’єкти підприємницької діяльності (юридичні або фізичні особи), які відповідно до законодавства мають право здійснювати діяльність з надання фінансових послуг на території України, та споживачі таких послуг.
Суб’єктами ринку фінансових послуг можуть бути:
- практично кожний індивідуум - фізична особа, що не обмежена законом у правосуб’єктності та дієздатності;
- групи громадян (партнерів);
- трудові колективи; юридичні особи усіх форм власності.
Необхідно знати, що пріоритетними чинниками при виборі фінансової установи, яка здатна задовольнити потреби споживачів шляхом надання їм фінансових послуг, є надійність посередника; позитивний досвід його діяльності на ринку, підтверджений відповідними офіційними даними; прийнятний рівень оцінки вартості фінансових послуг; належний набір і достатня прибутковість фінансових продуктів; індивідуальний підхід до клієнта; можливість отримання супутніх фінансових послуг тощо.
Вміти дати характеристику груп суб’єктів ринку фінансових послуг:
· продавців і покупців фінансових активів (інструментів, послуг);
· фінансових посередників;
· суб’єктів, що виконують допоміжні функції (функції обслуговування основних учасників ринку фінансових послуг та окремих операцій на фінансовому ринку тощо).
Фінансові посередники надають можливість приватним особам - власникам заощаджень диверсифікувати кошти, що, за сприятливих умов на ринку, дозволить громадянам отримати більші доходи на свої фінансові вкладення. Саме в домогосподарствах утворюється основний надлишок фінансових ресурсів, який розміщуються у відповідних інститутах (банках, кредитних спілках, страхових компаніях, недержавних пенсійних фондах), вкладаються в цінні папери і спрямовуються фінансовими посередниками на фінансування конкретних фірм, державного сектору тощо.
Фінансові посередники (банківські і небанківські фінансово-кредитні установи) у процесі своєї діяльності практично створюють нові фінансові активи, рівномірно розподіляють ризики, формують власні доходи і прибутки, успішно вкладаючи в інвестиційні та інші проекти залучений і позичений капітал.
Рекомендована література
Основна література
[ 2,13,24,25,26,27,29,30,31]
Додаткова література
[ 5,9,10,12,19,21,22]
Дата добавления: 2021-11-16; просмотров: 258;