При виникненні землетрусу.


Почувши звуки сирен і гудків, включити радіоточку, радіо- і телевізійні приймачі. Прослухавши повідомлення штабу цивільної оборони, приступіть до виконання даних вам рекомендацій. Вимкніть нагрівальні прилади, загасіть вогонь у печі, одягніть дітей, візьміть перев'язочні засоби, документи, необхідні речі, запас продуктів і води, вимкніть освітлення і йдіть на вулицю. Виходьте на вільне місце подалі від будівель і споруд. Пам'ятайте, що при руйнуванні будинків уламки розлітаються на відстань не менш як 2/3 висоти будівлі. Строго дотримуйтесь вимог і вказівок представників цивільної оборони. Їх виконання збереже ваше здоров'я.

При повені.

Почувши звуки сирен і гудків, ввімкніть радіоточку, радіо- і телевізійні приймачі. Прослухавши повідомлення відділу з питань НС та ЦЗН міста (району), переходьте до виконання наданих вам рекомендацій. Вимкніть нагрівальні пристрої, загасіть вогонь у печі, одягніть дітей, візьміть документи, найбільш цінні речі і гроші, запас продуктів і води (загальна вага речей на одну людину не повинна перевищувати 50 кг). З підходом автотранспорту для забезпечення евакуації, або з відбуттям на збірний евакуаційний пункт у самостійному порядку - у квартирі відключіть газ, воду, електроприлади тощо, візьміть речі, зачиніть квартиру (дім), здайте ключі в ЖКВ або їх представникам і йдіть до місця посадки. Строго дотримуйтесь вимог і вказівок представників цивільної оборони. Їх виконання збереже ваше здоров'я.

При повітряній тривозі (ПТ).

Почувши звуки сирен і гудків, ввімкніть радіоточку, радіо- і телевізійні приймачі. Прослухавши повідомлення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста (району), переходьте до виконання наданих вам рекомендацій.

ВСЕ НАСЕЛЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЕ УКРИТИСЯ У ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ!

Якщо сигнал застав Вас:

удома - негайно вимкнути нагрівальні прилади, газ, загасити вогонь у печі, одягти дітей, взяти засоби індивідуального захисту, аптечку індивідуальну, документи, необхідні речі. запас продуктів і води, вимкнути освітлення і швидше йти у сховище (укриття); при можливості, попередьте сусідів;

на роботі - вжити заходів по безаварійній зупинці виробництва (відповідно до інструкції) і йти в укриття;

на вулиці – швидко укритися у найближчому сховищі, укритті;

у громадському місці – без паніки діяти за вказівками адміністрації;

в автобусі, тролейбусі, трамваї - дочекатися зупинки і зайняти найближче укриття.

При відбої повітряної тривоги (Відбій ПТ). Почувши повідомлення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення району (міста) по зберігшихся радіотрансляційних мережах, телефонних каналах зв'язку, а також з рухомих гучномовних установок про те, що повітряна небезпека минула, в організованому порядку залишити захисну споруду за командою адміністрації захисної споруди.

Приступайте до виконання своїх громадянських обов'язків. Будьте готові до укриття по команді "Повітряна небезпека".

При хімічній тривозі.

Почувши звуки сирен і гудків, ввімкніть радіоточку, радіо- і телевізійні приймачі. Прослухавши повідомлення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення району (міста), приступайте до виконання наданих вам рекомендацій. Швидко надягти протигаз і засоби захисту шкіри (за відсутності табельних засобів використовувати плівкові матеріали, плащі типу "болонья", гумові чоботи, рукавички) і укритися у захисній споруді. При загрозі хімічного зараження (при роботі на зараженій території) - прийняти антидот, а в умовах бактеріологічного зараження - проти бактеріологічний засіб №1 із аптечки АІ-2. Якщо поблизу захисних споруд немає, то можна використовувати житлові, виробничі і підсобні приміщення. Якщо ви опинилися у хімічному вогнищі, то треба швидко вийти з нього - за вказівкою працівників цивільної оборони або самостійно, у бік, перпендикулярний до напрямку вітру. Вихід із бактеріологічного вогнища дозволяється організовано і лише за наявності документа про проходження обсервації.

При радіаційній небезпеці.

Почувши звуки сирен і гудків, ввімкніть радіоточку, радіо- і телевізійні приймачі. Прослухавши повідомлення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення району (міста), приступайте до виконання наданих вам рекомендацій. Укритися у захисній споруді, підвалі, льоху або у споруді, де застав сигнал. У будівлі зачинити вікна,

двері, вентиляційні отвори, загерметизувати кімнату (квартиру), створити триденний запас води. Прийняти препарат йодистого калію: дорослі і діти від 2-3 років і старші - 1 таблетку, діти до 2 років - 1/3 таблетки; запивати чаєм, водою, молоком. При відсутності таблеток приймати 5%-ну настойку йоду: для дітей, старших за 2 роки і дорослих - 3-5 крапель на склянку молока (води), для дітей до 2 років - по 1-2 краплі на 100 г молока (поживної суміші) 3 рази на день. Надягти ватно-марлеву пов'язку, по можливості знаходитись далі від вікон і зовнішніх стін.

Одержавши повідомлення про евакуацію, зберіть необхідний запас продуктів, що не псуються, на 3-5 діб, медикаменти, найбільш цінні речі і гроші (загальна вага на одну людину не повинна перевищувати 50 кг). Упакуйте все у поліетиленові мішки. Чекайте підходу автотранспорту. Виконання цих вимог збереже вам здоров'я.

ПОРЯДОК ЗАПОВНЕННЯ ЗАХИСНИХ СПОРУД І ПЕРЕБУВАННЯ У НИХ. ПОРЯДОК ЕВАКУАЦІЇ ІЗ ЗАХИСНИХ СПОРУД. ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЗАХИСНИХ СПОРУД ПРИ АВАРІЯХ НА РАДІАІПЙНО-1 ХІМІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ'ЄКТАХ.

Захист виробничих сил країни від стихійних лих, аварій на радіаційно- і хімічно небезпечних об'єктах - одна з найважливіших державних задач. Як і в минулому, так і тепер, одним із шляхів вирішення цієї задачі, поряд з іншими, є створення у населених пунктах різних типів захисних споруд, призначених для укриття людей.

Термін "Захисні споруди цивільної оборони" об'єднує різноманітні типи сховищ і протирадіаційних укриттів, призначених для захисту населення від сучасних засобів ураження.

Захисні споруди можуть бути побудовані як завчасно, так і за особливою вказівкою. Завчасно будують, як правило, окремо розташовані або вбудовані у підвальну частину будівлі споруди, що розраховані на тривалий час експлуатації. У мирний час передбачається можливість використання споруд у різних народногосподарських цілях - гаражі, побутові приміщення, навчальні класи і т. ін. При цьому необхідно забезпечувати можливість використання захисних споруд за прямим призначенням.

На наш час ефективність захисту людей від радіаційної і хімічної небезпеки залежить не лише від технічної справності і готовності до прийому людей захисних споруд, обладнаних складним устаткуванням, але й від підготовки персоналу по обслуговуванню захисних споруд, який повинен уміти у різних умовах обстановки, що склалася, прийняти правильне рішення і виконати усі задачі, що виникають при цьому.



Дата добавления: 2021-11-16; просмотров: 333;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.011 сек.