Авіаційний транспорт
Повітряний транспорт – наймолодший і найбільш швидкісний, однак поки що дорогий. Поряд з перевезеннями вантажів, пошти й пасажирів він здійснює санітарні перевезення, а також аерофотозйомки, хімічну обробку посівів та боротьбу з лісовими пожежами.
Нині у сфері авіаційного транспорту України діють 110 компаній, з них 60 – недержавних (200 орендованих літаків), всього 130 підприємств та організацій. Останні здійснюють переважно чартерні рейси в усі країни світу. Українські авіаперевізники щотижня здійснюють 225 регулярних рейсів (у тому числі 128 у країни СНД). У 1995 р. в державі організовано виробництво власного авіабензину.
Головна державна компанія – “Авіалінії України”, до якої належать 27 авіазагонів, 105 аеропортів та підприємства з ремонту авіатехніки. Створено також компанію “Міжнародні лінії України” за участю іноземного капіталу (ірландська лізингова компанія Джі-Пі-Ей, якій належать 11,3% акцій).
Повітряні маршрути з’єднують Київ з аеорпортами країн Західної Європи, Близького Сходу, Америки. Найбільший обсяг перевезень здійснюється з Франкфуртом, Віднем, Лондоном, Тель-Авівом. В Україні досить розгалужена мережа аеропортів. Розрізняють магістральні та місцеві аеропорти. Магістральні обслуговують переважно обласні центри і Київ, а також великі промислові міста і населені пункти, розташовані в точках перетину авіаційних ліній. Місцеві аеропорти забезпечують повітряний зв’язок між населеними пунктами обласного підпорядкування і обласними центрами.
Найбільші аеропорти: Київ (Бориспіль), Харків, Донецьк, Дніпропетровськ, Одеса, Львів, Сімферополь, Запоріжжя, Херсон, Миколаїв, Вінниця, Луганськ, Чернівці, Івано-Франківськ.
Повітряний транспорт перевозить переважно пасажирів. Із здобуттям Україною незалежності зросла роль міжнародних перевезень. Відкриті повітряні лінії до США, Канади, Ізраїлю, Німеччини, Австрії та інших країн. Обмежена кількість паливно-мастильних матеріалів, зменшення частоти польотів на короткі відстані, сучасна тарифна політика, а також розвиток мережі наземних видів транспорту зробили ряд місцевих аеропортів неперспективними, що призвело до їх закриття. На даний час найперспективнішими місцевими аеропортами є Вінниця, Кіровоград, Полтава, Ужгород, Херсон та Керч.
Технічно поновити повітряний флот передбачається за рахунок літаків: Ту – 204, Ту – 154 М, В, ЯК – 42, Іл – 114. Для міжнародних перевезень в 1992 р. на умовах лізингу придбано два літаки Боїнг – 737, які мають високі параметри паливної ефективності та комфорту. Особливі сподівання пов’язані із створенням вітчизняного аеробуса Ан – 218, який за основними параметрами наближається до найкращих західних зразків авіатехніки.
Завданням подальшого розвитку повітряного транспорту України є збільшення загального обсягу перевезень, спорудження нових та реконструкція ряду старих аеропортів та ін.
Дата добавления: 2021-10-28; просмотров: 379;