Увімкніть живлення стенду та вимірювальних приладів.
1.3.4
Замалюйте декілька періодів осцилограми напруг, що знімаються зі входів та виходів RC-кола інтегруючого типу. При цьому зверніть увагу на зміщення імпульсної послідовності відносно нульової відмітки.
1.3.5 Акуратно замалюйте один перехідний процес (реакцію RC-кола на фронт або зріз імпульсу). При цьому перемикачі "Час/под." та "В/под." виставте так, щоб осцилограма перехідного процесу займала майже увесь екран осцилографу. Варто відзначити, що часто стійку осцилограму можна отримати лише при використанні зовнішньої синхронізації. На ділянці швидкої зміни вихідної напруги оберіть точку та виміряйте для неї значення напруги та часу відносно фронту (зрізу) вхідної напруги ( , на Рис. 2).
Натисніть перемикач S4.1, при цьому у стенді буде підключено RC-коло диференціюючого типу. Повторіть виконання пунктів 2.2.4 та 2.2.
Другий етап:
За допомогою формул, наведених у теоретичних відомостях розрахуйте значення сталої часу RC-кола, та еквівалентне значення номіналу конденсатора. Номінал резистора оберіть згідно з Табл. 3.
За допомогою Electronics Workbench моделюйте RC-кола інтегруючого типу зі своїми значеннями R та C. Замалюйте осцилограми.
За допомогою Electronics Workbench моделюйте RC-коло диференціюючого типу зі своїми значеннями R та C. Замалюйте осцилограми.
Зробіть висновки про відповідність чи невідповідність експериментальних та отриманих у результаті моделювання осцилограм.
Дослідження властивостей та характеристик ключів на біполярних транзисторах.
Дата добавления: 2021-07-22; просмотров: 381;