Тактична авіація. Призначення, завдання та ТТХ


Тактична авіація є багатоцільовим найбільш масовим і практично єдиним видом бойової авіації ВПС багатьох держав.

ТА призначена для вирішення наступальних та оборонних завдань самостійно, а також разом із сухопутними військами та ВМС у ядерній або звичайній війні в межах ТВД.

Тактична авіація спроможна швидко здійснювати перенацілювання своїх зусиль з одного конфліктного району на інший, змінювати засоби ураження, а також з успіхом діяти в будь-якій обстановці, що складаються.

На тактичну авіацію покладаютьсятакі завдання:

- завоювання й утримання панування в повітрі;

- ізоляція районів бойових дій;

- нанесенняударів по важливих об’єктах;

- безпосередня авіаційна підтримка сухопутних військ;

- веденнятактичної повітряної розвідки.

Досвід локальних воєн і військових конфліктів останнього часу показав, що її цілеспрямоване застосування, особливо з використанням нових високоточних систем зброї, може вплинути на хід і результат операцій.

Літаки тактичної авіації можуть наносити удари ядерною й звичайною зброєю по об’єктах противника, розташованих у межах театру воєнних дій на відстанях до 600...1500 км від аеродромів базування.

Тактична авіація має на озброєнні: багатоцільові тактичні винищувачі; винищувачі-бомбардувальники; винищувачі; штурмовики.

Основні характеристики літаків тактичної авіації наведені в таблиці 1.

Багатоцільові тактичні винищувачі (F-15, F-16, F-18, F-22А, JSF, “Jaguar”, “Tornado”, “Mirage-2000”, “Mirage-ІІІ”, МіГ-29, МіГ-1.42, Су-24, С-37 та ін.) мають льотно-тактичні характеристики, прицільно-навігаційне устаткування й озброєння, що забезпечує їхнє застосування для ураження як наземних (морських), так і повітряних цілей.

Винищувачі-бомбардувальникипризначені в основному для вирішення завдань тактичної авіації, пов’язаних з нанесенням ударів по наземних цілях. Для цього вони оснащені сучасним прицільним устаткуванням і здатні застосовувати різноманітні засоби ураження. Наявне на них прицільне устаткування й озброєння для дій по повітряних цілях спрощене і призначене насамперед для оборонних повітряних боїв у простих метеоумовах.

Винищувачі ППО (F-15, F-16A, F-4E, “Tornado F.3”, F-14A, МіГ-25П, МіГ-31, Су-27) призначені для вирішення завдань ППО на сухопутних і морських театрах воєнних дій. Вони можуть застосовуватися також для прикриття ударних груп своєї авіації від винищувачів противника. Винищувальна авіація ППО – це один з основних активних засобів ППО, вона здатна вести ефективну боротьбу з літальними апаратами військового призначення різних типів.

Штурмовики (A-10A, “Alpha Jet”, F/A-18, AV-8, Су-25, Су-39) призначені в основному для безпосередньої авіаційної підтримки сухопутних військ. Вони мають невисокі швидкісні і маневрені характеристики, оснащені прицільним устаткуванням і озброєнням, призначеним для ураження наземних малорозмірних броньованих цілей удень при візуальній видимості цілі. Штурмовики спроможні вести оборонні повітряні бої з використанням керованих ракет з ІЧ голівкою самонаведення і гармат, а також брати участь у наступальних діях проти вертольотів у повітрі. Нові типи штурмовиків здатні базуватися на аеродромах з ґрунтовими злітно-посадковими смугами обмежених розмірів.

Розглядаючи тактичну авіацію, як найбільш гнучкий та динамічний засіб збройної боротьби, керівництво держав приділяє велике значення удосконаленню ТА. Рішення цього завдання йде шляхом:

- збільшення дальності та тривалості польоту;

- збільшення кількості уражених за один виліт цілей, одночасного наведення декількох ракет нарізні цілі;

- підвищення точності стрільби по малорозмірним повітряним і наземним цілям;

- забезпечення застосування авіації в будь-яких погодних умовах, підвищення її живучості і оснащення її новітніми зразками озброєння, що забезпечують ураження об’єктів без входу або короткочасним входом у зону дії ЗРК ППО;

- створення нових боєприпасів та систем виявлення і цілевказівок у реальному масштабі часу;

- удосконалення маневрених характеристик винищувачів і їх здібність уражати цілі звичайною зброєю у сукупності з різними видами електронних перешкод.

 



Дата добавления: 2016-09-26; просмотров: 1750;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.