АГРЕСИВНІСТЬ ЯК СКЛАДОВА УПРАВЛІНСЬКОГО ПОКАЗНИКА КЕРІВНИКА
Фактори, що обмежують управлінський потенціал керівника
У спеціальній літературі наводиться оцінка факторів, що стримують управлінський потенціал керівника. Перелічуються наступні фактори, що негативно впливають на здатність керівника оптимально справлятися зі своїми обов'язками (М. Вудкок, Д. Френсіс).
1. Невміння управляти собою.Слабо розвинуті навички довільної саморегуляції власної поведінки. Невміння переборювати стреси і протистояти ним, невміння розслабитися. Невміння раціонально планувати свій час і підтримувати стан здоров'я і працездатності.
2. Розмитість особистих цінностей.Відсутність чіткої ієрархії цінностей, що мають мотиваційне значення. Суперечливість суджень, недооцінка альтернативних варіантів, коли головне приноситься в жертву другорядному.
3. Зупинка в саморозвитку.Заспокоєність на досягнутому. Схильність до уникання напруги розуму і волі. Звичка не ризикувати.
4. Нерозвиненість креативногопідходу до вирішення проблем. Невміння приймати нестандартні рішення, нездатність відчути і побачити нові, нетривіальні підходи до вирішення повсякденних проблем. Нездатність самому висувати нові ідеї і гідно оцінювати і стимулювати тих, хто їх пропонує.
5. Невміння впливати на людей.Відсутність у керівництва хисту надихати. Слабке володіння комунікативними навичками, невміння грамотно говорити, уважно слухати і брати участь у діалозі.
6. Невміння навчати.Невміння або небажання допомагати працівникам у їх особистому та службовому рості. Відсутність якостей наставника, педагога.
АГРЕСИВНІСТЬ ЯК СКЛАДОВА УПРАВЛІНСЬКОГО ПОКАЗНИКА КЕРІВНИКА
Хто з нас у житті не зіштовхувався з агресивним продавцем, контролером, розсердженим учителем, деканом, працівником ЖЕКу? І справа тут не в прямій, а швидше за все в непрямій агресії («ні», «не дозволяю», «я зайнятий», «прийдіть завтра», «закрийте двері» і т. д. Управління за гнучким алгоритмом,що ставить у центрі взаємодії особистість, її потреби, несумісне з агресивністю учасників ділової чи соціальної взаємодії. Нова парадигма управління вилучає агресивність як особисту чи ситуативну якість керівника і персоналу. При підборі кадрів і роботі з ними рівень агресивності є одним з показників професійної придатності.
Чи приходилося Вам цього року терпіти приниження, знущання на своїй роботі від начальства?
Так — 11 %
Ні — 71 %
Важко відповісти — 18 %
У загальній психології та психології особистості агресивність визначається як підвищена активність, що не мотивується ситуацією, прагнення домінувати, примушувати і вирішувати конфлікти силовими методами. Кризове суспільство теж неминуче провокує у людей запальність, дратівливість і агресивність і сприяє тому, що в деяких з нас агресивність замість того, щоб бути короткочасним ситуативним станом, стає стійкою характеристикою особистості, рисою характеру. Цілком імовірно, що деструктивний компонент нашої активності є одним із творчих факторів діяльності (згадаємо вічний закон про єдність і боротьбу протилежностей, відкритий задовго до К. Маркса). Нормальний розвиток особистості приводить до того, що формує у людини здатність до подолання перешкод і прагнення справитися з фрустраційними станами. Для виживання в соціумі кожна особистість повинна, на думку психологів, мати певний рівень агресивності. Закомплексованість, пов'язана з авторитарною спрямованістю виховної системи, призводить до пасивності, нездатності на вольовий акт, конформності.
Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 2253;