Вогнищевий туберкульоз легень


Вогнищевий туберкульоз легеньхарактеризується малосимптомним перебігом та наявністю різного генезу та давності невеликих (до 10 мм у діаметрі) переважно про-дуктивного характеру вогнищ у межах 1-2 сегментів в одній або обох легенях. До вогнищевих форм відносять як ті, що нещодавно виникли, свіжі (м'яковогнищеві) процеси з вогнищами до 10 мм, так і більш давні (фіброзно-вогнищеві) утворення з явно вира-женими ознаками активності процесу. Свіжий вогнищевий туберкульоз характеризується наявністю м'яких вогнищевих тіней з дещо розмитими краями. У разі наявності значних перифокальних змін на периферії вогнищ, які утворюють зливні бронхолобулярні фокуси, процес слід визначати як Інфільтративний туберкульоз легень. Фіброзно-вогнищевий туберкульоз проявляється наявністю щільних вогнищ, інколи з включенням вапна, фіброзними змінами у вигляді тяжів і ділянок гіперпневматозу. В період загострення можливе також виникнення свіжих м'яких вогнищ. При вогнищевому туберкульозі прояви інтоксикації та "грудні" симптоми, як правило, зустрічаються у хворих у період загострення, у фазі інфільтрації або розпаду.

При виявленні фіброзно-вогнищевих змін методом рентгенофлюорографії необхідно провести ретельне обстеження хворого для визначення активності процесу. В разі відсутності безсумнівних ознак активності фіброзно-вогнищеві зміни слід розцінювати як прояви неактивного процесу.

Найбільш часто вогнищевий туберкульоз легенів необхідно диференцювати з запальними процесами – бронхопневмоніями, заповненими ретенційними кістами; зі злоякисними пухлинами – периферичною формою рака легенів, бронхіоло-альвеолярним раком, метастатичними пухлинами (хоріонепітеліома, пухлини нирок); з доброякісними пухлинами – периферичною аденомою легенів, гамартохондромою; зпаразитарними ураженнями – вогнищевою формою альвеолярного ехінококкозу, цистіцеркозом, токсоплазмозом легенів; з коллагенозами - системною червоною вовчанкою, ревматичною пневмонією; з травматичними ураженнями – контузія легені; з аномаліями і вадами розвитку кардіоваскулярного генезу – аневризмами дрібних гілок легеневох артерії, варикозним розширенням периферичних легеневих вен.

Контрольні питання:

1. Загальна характеристика вогнищевого туберкульозу легень, визначення клінічної форми.

2. Патогенез вогнищевого туберкульозу легень – екзогенна суперінфекція, активація старих

туберкульозних вогнищ, вихід інших форм туберкульозу.

3. Патоморфологічні зміни при вогнищевому туберкульозі легень.

4. Клінічні прояви вогнищевого туберкульозу легень.

5. Лабораторна і рентгенологічна діагностика вогнищевого туберкульозу.

6. Диференційна діагностика вогнищевого туберкульозу легень з раком, пневмонією, тощо.

7. Особливості лікування вогнищевого туберкульозу легень.

8. Диспансерний облік хворих на вогнищевий туберкульоз легень, соціально-трудова реабілітація.

 

Тестові завдання



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 2389;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.