Додаток 1. Тренінг з українського формату


 

1) Поясніть групі, що ключовою відмінністю українського формату є те, що він носить не ціннісний, а більш практичний характер. Під час гри по українському формату дискусія відбувається не навколо того, чи правильно щось, чи варто це робити, а навколо того, як само це треба зробити, щоб усунути існуючу проблему з максимальною ефективністю. План, що пропонується урядом в українському форматі має бути набагато детальнішим та мати чіткий механізм впровадження, на відміну від моделі, яка може бути запропонована у британському форматі.

2) Роз’ясніть групі наступну структуру кейсу:

· Тема

· Проблема (що існує у рамках теми, є свого роду звуженням і саме на її усунення має бути спрямований план дій)

· Причини проблеми (запропонований план має чітко усувати причини проблеми для того, щоб усувати проблему. Акцентуйте увагу учасників на тому, що не варто називати причини, які неможливо або надзвичайно складно усунути, наприклад, ментальність, загальне соціально-економічне становище країни, нестача природних ресурсів і т.д.

· План дій (для кращого сприйняття варто розбити на кілька кроків, які чітко розказують що саме робитиме уряд для вирішення проблеми. У загальних (приблизних) рисах він має обмальовувати які саме ресурси необхідні для реалізації плану та де їх планується взяти. Це не означає, що план має представляти собою детальний бізнес-план з усіма розрахунками але він має містити достатньо конкретики, щоб принаймні на перший погляд можна було оцінити чи може він взагалі бути здійсненим, чи матиме позитивні наслідки, чи варто його намагатися запровадити.)

· Переваги та наслідки. (Чим більше переваг, наприклад, швидкість реалізації, використання вже наявних ресурсів і т.д. Чим ширше, яскравіше та масштабніше уряд може розписати позитивні наслідки від запровадження плану дій, тим краще)

3) Зачитайте групі кейс та попросіть їх визначити чого не вистачає:

· І так, наша сьогоднішня тема “Ця палата покращить рівень захисту прав дитини”. Задля того, щоб це зробити наш уряд пропонує ввести в школах обов’язкові психологічні тести для виявлення дітей, які страждають від фізичного або психологічного насильства. Імплементація цього плану дій не потребує залучення жодних додаткових ресурсів, адже в системі освіти і так працюють люди з психологічною освітою, яких можна залучити до розробки цих тестів, а безпосередньо проводити їх, наприклад на класних годинах. Таким чином введення зазначених тестів не потребує жодних додаткових ресурсів та повністю базується на більш ефективному використанні вже наявних. Але економія є не єдиною перевагою даного плану. Гарно складені психологічні тести є надзвичайно ефективними по виявленню не тільки тих дітей, які страждають від насильства, але й можуть одночасно виявляти багато інших психологічних проблем, що мають діти. Також вони дають керівництву школи безцінний матеріал щодо психологічних особливостей дітей. За рахунок врахування цих особливостей, можна значно підвищити ефективність учбового процесу.

У наведеному вище кейсі відсутня постановка проблеми, та причин проблеми. План є занадто простим, коротким, його механізм недостатньо розкрити. Варто було б зазначити, що далі буде робитися з результатами цих тестів.

Потім спробуйте разом із групою, розробити більш змістовний кейс по наданій темі, конспектуючи на дошці його основні складові.

4) Для того, щоб остаточно закріпити в пам’яті учасників структуру кейсу попросіть їх стати у коло, візьміть м’яч, задайте тему “Ця палата підвищить ефективність системи освіти в Україні”. Та киньте м’яч комусь з учасників, той, хто його схопить має назвати проблему, наступна людина, якій кинуть м’яч має виділити причини проблеми, наступна, запропонувати якийсь план дій, наступна або розкрити та доповнити план дій, або запропонувати переваги та наслідки. Повторіть так кілька кол з різними темами.

5) Розділіть групу на кілька підгруп, та запропонуйте кожній протягом 15 хвилин розробити кейс по одній з наступних тем:

· Ця палата покращить вигляд українських міст

· Ця палата поліпшить міжнародний імідж країни

· Ця палата залучить молодь до процесу прийняття рішень

· Ця палата поліпшить законодавство

· Ця палата захистить права людини

Потім дайте можливість кожній групі презентувати свій кейс, всі разом проаналізуйте його, можливо вдасться знайти шляхи його покращити.

6) Розкажіть групі про стратегій гри опозиції:

· Основною стратегією гри опозиції в українському форматі є атака плану дій, але якщо опозиція хоче отримати гарні оцінки, вона не може обмежувати тільки цим.

· Оскарження існування проблеми

· Атака причинно-наслідкових зв’язків, як між заявленою темою, проблемою та причинами, так і між планом дій, який можливо не усуває заявлених причин, тому не може вирішувати проблему, а також між планом дій та наведеними наслідками та перевагами.

· Зауваження того, що окрім названих урядом причин проблеми є ще й інші, набагато суттєвіші причини (чітко розкрити їх та ДОВЕСТИ причинно-наслідковий зв'язок), які уряд не усуває своїм планом, тобто не може усунути і проблему.

· Пропозиція альтернативного контр плану – надзвичайно складна але й яскрава стратегія

· Оскарження заявлених переваг та позитивних наслідків плану. Демонстрація негативних наслідків. Тут опозиції необхідно буде довести, що негативні наслідки не просто існують, а переважають позитивні.

· Стратегія, без оскарження існування проблеми, просто пропонувати вирішувати іншу проблему в рамках заданої теми є НЕПРИЙНЯНОЮ!!!!!!

Таким чином опозиція в українському форматі може атакувати як кожен окремий компонент кейсу, так і зв'язок між компонентами.

7) Запропонуйте групі згадати кейси, розроблені протягом попередньої вправи, розподіліть їх так, щоб кожній групі дістався якийсь чужий кейс, та попросіть протягом 10 хвилин приготувати позицію опозиції та презентувати її. Потім можна дати можливість групі-автору, спробувати спростувати відбити критику. Так пройтися по всіх розроблених кейсах.

 



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 2811;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.