Упередження, що тему грати за їх позицію неможливо

Наслідок цього - спроби схитрувати або здатися не граючи.

Завдання тренера донести до груп інформацію, що 100% програшних тим немає, найчастіше виграш залежить від команд і їх знань про цю тему.

 

Вправа 3

Підготувати аргументи за опозицію і уряд на зазначені теми, спочатку без додаткових матеріалів. Після їх презентації, дати додаткові матеріали та провести додаткову підготовку. Проаналізувати результат.

Завдання тренера прийти до висновку, що підготовка в дебатах важлива також як і тренування в інших видах спорту.

Приклади тем за якими на перший погляд важко грати::

· ЦП заборонити використання ламп розжарювання.

· ЦП перейде 100% на зелену енергетику

Додаткова інформація:

Недоліки енергозберігаючих ламп

Енергозберігаючі лампи мають також і недоліки: фаза розігріву у них триває до 2 хвилин, тобто, їм знадобиться деякий час, щоб розвинути свою максимальну яскравість. Також у енергозберігаючих ламп зустрічається мерехтіння.

Іншим недоліком енергозберігаючих ламп є те, що людина може перебувати від них на відстані не ближче, ніж 30 сантиметрів. Через велику рівня ультрафіолетового випромінювання енергозберігаючих ламп при близькому розташуванні до них може бути завдано шкоди людям з надмірною чутливістю шкіри і тим, хто схильний до дерматологічних захворювань. Проте якщо людина знаходиться на відстані не ближче, ніж 30 сантиметрів від ламп, шкоди йому не наноситься.

Також не рекомендується використовувати в житлових приміщеннях енергозберігаючі лампи потужністю більше 22 ват, тому що це теж може негативно відбитися на людях, чия шкіра дуже чутлива.

Ще одним недоліком є те, що енергозберігаючі лампи непристосовані до функціонування в низькому діапазоні температур (-15-20 º C), а при підвищеній температурі знижується інтенсивність їх світлового випромінювання.

Термін служби енергозберігаючих ламп відчутно залежить від режиму експлуатації, зокрема, вони "не люблять" частого включення і виключення. Конструкція енергозберігаючих ламп не дозволяє використовувати їх в світильниках, де є регулятори рівня освітленості. При зниженні напруги в мережі більш ніж на 10% енергозберігаючі лампи просто не запалюються. До недоліків можна також віднести вміст ртуті і фосфору, які, хоч і в дуже малих кількостях, присутні усередині енергозберігаючих ламп. Це не має ніякого значення при роботі лампи, але може виявитися небезпечним, якщо її розбити. З тієї ж причини енергозберігаючі лампи можна віднести до екологічно шкідливим, і тому вони вимагають спеціальної утилізації (їх не можна викидати в сміттєпровід і вуличні сміттєві контейнери).

Ще одним недоліком енергозберігаючих ламп в порівнянні з традиційними лампами розжарювання є їх висока ціна.

Додаткова інформація:

Сонце, вітер і вода .Ось головний міф: сонце, вітер і т.д. дають екологічно чисту енергію. Але це не так. Будь-яке виробництво струму, тобто перетворення одного виду енергії в інший, неминуче супроводжують втрату, а із-за великих обсягів виробництва породжує екологічні проблеми. Як з електротранспортом: нібито чистий, без викидів. Але якось забувається або спеціально замовчується, що перехід до нього вимагає збільшення виробництва струму в кілька разів. Або на ТЕС, або на АЕС. Ми просто переносимо екологічні труднощі з конкретного автомобіля на електростанції.

Наприклад, сонячна енергетика. Коли вам потрібно забезпечити струмом один будинок, особливо у віддаленій місцевості, відповідні елементи дуже ефективні. Але якщо мова йде про реальну заміну ТЕС, положення не таке райдужне. Для перетворення потрібна високопотенційна сонячна енергія, тому її слід концентрувати спеціальними пристроями. Крім того, величина виробленої енергії пропорційна площі фотоелементів. Звідси і проблеми.

Сонячні концентратори займають великі площі і затінюють землі, що призводить до істотних змін ґрунтових умов, рослинності, тваринного світу. Небажану екологічну дію в районі станції викликає нагрівання повітря сонячною радіацією, яку концентрує дзеркальні відбивачі. Разом частина енергії втрачається і переходить в теплову. Наслідок - таке ж термальне забруднення навколишнього середовища, як у великих електростанцій. Для охолодження концентраторів застосовують рідини, що киплять при низьких температурах. Вони містять хромати і нітрити, які є високотоксичними речовинами. Підвищення коефіцієнта корисної дії фотоелементів при подоланні труднощів квантомеханічного характеру дозволить зробити ці проблеми не такими нагальними, але не усуне їх повністю.

Аналогічно і з вітрової енергії. У Нідерландах його використовують століттями. Але в цій країні будують вітроелектростанції лише малої потужності. Спроби збільшити виробництво такої енергії призвели до негативних екологічних наслідків там, де їх ніхто не чекав. Через За ослаблення вітрів прибережних Нідерландів, Бельгії, Великобританії та Франції сталася масова загибель риби. Зменшення вітрового напору призвело до зниження кількості кисню у верхніх шарах моря - водна фауна почала задихатися.

Частка альтернативної енергетики збільшується, проте реальної заміною наявної у близькій перспективі вона не стане.

З першого погляду дані теми важко грати за опозицію, так як вони суперечать думці, які є суспільно усталеними. Але при підготовці до даної тематики, стає зрозумілим, що громадська думка не завжди відображає реальну ситуацію в справах.

 

Одним з виходів із ситуації поганого знання тим є спроба схитрувати, яка найчастіше йде від першого уряду. Ось приклади з реальних ігор.

 

Тема Програшна спроба Про що виходила гра
ЦП легалізує лобізм в Україну ЦП легалізує лобізм в українських дебатах Взагалі про дебати, яскравий приклад білки
ЦП скасує політичні партії ЦП скасує політичні партії в Білорусі Про стан політичної системи РБ
ЦП введе комендантську годину для дітей ЦП введе комендантську годину для дітей-баптистів в штатах США, де їх чисельність перевищує 50%. Про баптистів.

 

Основною помилкою перелічених ігор було навіть не звуження, яке деякі судді можуть порахувати як некоректне, а те, що в гонитві за зручною грою команди забували про суть теми і обговорювали тільки своє звуження. Граючи в таку стратегію команда уряду майже гарантовано отримує 4-е місце.

Вправа 4

Вправою може стати спроба команд придумати правильні і неправильні звуження до вищевказаних тем. Завдання тренера донести до гравців, що також як і в спорті карають за допінг, у формулі-1 за зрізання дистанції, також і в дебатах треба грати по-правилам.

 Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1411; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.021 сек.