Соціально-культурна інфраструктура університету.


До соціально - культурної інфраструктури університету відносяться:

 

  • Студентське містечко;
  • Центр спорту та здоров’я;
  • Науково –технічна бібліотека;
  • Центр культури та мистецтв;
  • Медичний центр;
  • Державний музей авіації;

Соціально-культурна інфраструктура університету складається із наступних підрозділів:

 

Студентське містечко – включає 11 комфортабельних багатоповерхових гуртожитків ,загальна площа яких складає 37106 кв. м, кількість місць – 4223.

 

Науково-технічна бібліотека інституту була створена одночасно з інститутом, розвивалися форми і методи її роботи з читачами, поповнювався її книжковий фонд.

Якщо в 1937 році в бібліотеці налічувалося близько 120000 книг, то в 1981 вже близько 1300000, з яких майже 900000 доводилося на навчальні і навчально-методичні посібники; постійно ріс і поповнювався фонд наукової літератури. На початку 1993 роки у фондах бібліотеки числилося близько 2500000 книг вітчизняної і зарубіжної літератури. З них 1200000 доводиться на учбову, більше 800000 на наукову, в тому числі 40000 - на іноземну. У фондах бібліотеки є 37400 наукових журналів і понад 230000 екземплярів інших періодичних видань.

Науково-технічна бібліотека Національного авіаційного університету (НТБ НАУ) є однією з найбільших бібліотек ВНЗ м. Києва та найбільшою в галузі цивільної авіації України. Була створена у 1947 р. на базі факультетських бібліотек вузу. Фонди налічують біля двох з половиною мільйонів видань з різних галузей знань, науки та культури. Видання авіаційної тематики з фонду бібліотеки є найбільш повним зібранням в Україні. Бібліотека має назву науково-технічної, але за змістом фонду та характером довідково-інформаційної роботи її можна назвати бібліотекою універсального профілю. Багатствами бібліотеки користуються біля 17 тисяч читачів та абонентів міжбібліотечного абонемента. За один рік її відвідують понад 600 тисяч користувачів, а кількість виданої їм літератури перевищує 1,5 млн. примірників. Бібліотека розміщується в окремому приміщенні, займає площу 5,4 тисяч квадратних метрів. До послуг читачів - 5 абонементів та 9 читальних залів, електронний каталог на літературу, яка надходить до бібліотеки з 1994 року, електронна база аналітичних матеріалів з періодики та довідково-пошуковий апарат у картковому вигляді. Науково-технічна бібліотека є місцем зустрічей студентів з науковцями, діячами літератури та мистецтва, ветеранами. Тут проводяться читацькі конференції, літературно-тематичні вечори, усні журнали, бібліографічні огляди. Додаткову інформацію про бібліотеку НАУ можна отримати у кожному структурному підрозділі безпосередньо.

У фондах науково-технічної бібліотеки зібрано майже 2.5 млн. примірників друкованих та електронних видань (в тому числі іноземними мовами). Щорічно бібліотека отримує понад 5 тисяч назв нових книг та СТ), а також передплачує понад 500 назв журналів, газет та інформаційних видань. Фонд бібліотеки укомплектований літературою з тематики усіх навчальних дисциплін НАУ: науковими виданнями, матеріалами довідкового та універсального змісту. Бібліотека зберігає літературу різних видів: книги, журнали, газети, нормативно-технічні документи, матеріали ІСАО, документи на електронних носіях. У фонді НТБ понад 900 примірників цінних та рідкісних видань, переважно авіаційної тематики. Серед них унікальні книги з повітроплавання, видані у 1890-1925 рр., труди М.Жуковського, література з проектування, експлуатації, ремонту літаків 30-40х років XX ст., енциклопедія Блокгауза і Ефрона 1890-1904 рр., художні твори кінця XIX ст.

Головною частиною довідкового апарату бібліотеки є електронний каталог (ЕК). Він дає повну уяву про фонди бібліотеки, дозволяє читачам із найменшими витратами часу знайти літературу. Суттєвим доповненням до ЕК є електронна база даних (ЕБД) аналітичних матеріалів авіаційної тематики та з питань вищої школи, електронна картотека книгозабезпеченості. Крім того, до уваги читачів генеральна довідкова картотека статей універсального змісту, топографічний каталог та допоміжні каталоги і картотеки на окремі частини фонду. Відділ комплектування Відділ комплектування спільно з фахівцями інститутів НАУ забезпечує необхідний обсяг матеріалів з усіх відповідних галузей знань, організовує передплату журналів, газет, видань науково-технічної інформації, електронних баз даних. Здійснює електронне замовлення та облік фондів, веде електронну картотеку забезпеченості навчального процесу та наукової діяльності університету. На основі автоматизованої бібліотечної інформаційної системи (АБІС) "УФД /Бібліотека" відділ працює над вдосконаленням усіх технологічних процесів шляху документа в НТБ, зокрема, над скороченням терміну від моменту одержання інформації про необхідну літературу до появи її у фонді НТБ. Відділ удосконалює технологію підготовки електронних звітних документів, впроваджує зручні форми спілкування з науковцями та викладачами, відповідальними за формування фонду для забезпечення навчального процесу в університеті. В межах відповідного модуля АБІС "УФД/Бібліотека" відділ комплектування здійснює інвентарний та сумарний облік нових надходжень, первинний бібліографічний опис, штрихове кодування, розподіл літератури між підрозділами та списання літератури у НТБ.



Дата добавления: 2020-11-18; просмотров: 467;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.