Устаткування для пакування макаронних виробів


Сухі і стабілізовані макаронні вироби упаковуються в дрібну тару (кар-тонні, поліетиленові або целофанові пакети масою від 0,25 до 1,0 кг) або наси-пом у велику тару (фанерні ящики, картонні короби, паперові мішки та ін.).

Для фасування і пакування коротких виробів у картонні пакети викорис-товуються пакувальні автомати марок АП-1Д і Т1-АП-ЗД (виробництва СНД), а також автомати деяких іноземних фірм – “Замбоні” (Італія), “Боссано” (Фран-ція), “Бюлер” (Швейцарія), “Хессер” (Німеччина).

Схема автомата Т1-АП-ЗД показана на рис. 81,а. Заготовки картонних па-кетів, склеєні по поздовжньому шву і складені, подаються вручну в магазин 1, з якого вони по одній витягуються (поз.2) і подаються в комірки ланцюгового транспортера, який рухається неперервно, де вони розкриваються (поз. 3), утво-рюючи прямокутну трубу. В поз. 4 відгинаються широкі стулки дна пакета і закривається задня вузька (показано стрілкою). Потім нерухомою напрямною закривається передня вузька стулка (поз. 5), а на широку валками наноситься клей (поз. 6). Після цього широкі стулки складаються нерухомими напрямними, утворюючи дно пакета (поз. 7). У позиціях 8 і 9 відкривається внутрішня широ-ка стулка горловини пакета (для пропускання живильного патрубка після доза-тора), у позиціях 9 і 10 пакет наповнюється макаронами з одночасним їх ущільненням за допомогою вібрацій. Після заповнення пакетів і ущільнення в них виробів на зовнішню сторону (поз. 11) маркірувальним механізмом нано-сяться дата виготовлення і номер зміни.

У позиціях 12–16 закривається горловина пакета у тій самій послідов-ності, що і дно, тобто відгинаються широкі, потім закриваються задня і передня вузькі стулки горловини (поз. 12–14), на одну з широких стулок наноситься

 
 

клей (поз. 15) і вони закриваються (поз. 16). Далі закриті пакети виштовхуються на нижню стрічку подвійного стрічкового транспортера (поз. 17), утворюючи ряди по чотири штуки. Верхня стрічка транспортера притискує стулки горлови-ни пакета, запобігаючи їх розкриванню до затвердіння клею.

У міру звільнення (поз. 1) магазин доповнюється новими стосами загото-вок пакетів.

У даний час на заході найбільшого поширення набуло пакування виробів у рукавні пакети із целофану або поліетилену.

Для пакування коротких виробів у целофанові пакети в Україні найбільше використовуються автомати марок А5-ЛРБ (виробництва СНД) і RVS-60-P2 фірми “Замбоні” (Італія). На цих автоматах виконуються послідовно такі опера-ції:

дозування макаронних виробів автоматичними вагами (одними або дво-ма) у ковші подавального елеватора;

підіймання виробів до живильної воронки автомата;

формування рукава пакета за допомогою рукавоутворювача і зварювання поздовжнього шва;

зварювання поперечного шва і протягування рукава на довжину пакета;

подавання макаронних виробів у рукав;

відрізання попереднього пакета, розкриття затисків і повернення їх у ви-хідне положення;

виведення пакета з автомата.

Далі процес повторюється стільки разів, скільки працює автомат із зада-ною продуктивністю. Схем одного з таких автоматів буде наведена в главі 24.

Технічні характеристики автоматів для пакування короткорізаних мака-ронних виробів наведені у табл. 32.

Макаронні вироби пакуються насипом у велику тару на напівмеха-нізованих лініях (рис. 81,б), на яких виконується охолодження виробів на віб-раційних столах або шахтних охолоджувачах; заповнення ними мішків, коробів або ящиків (поз. 18); транспортування незашитих мішків (або незакритих коро-бів, ящиків) до ваг (поз. 19), зважування мішків на вагах (поз. 20), зашивання заповнених мішків (закриття коробів або забивання ящиків) (поз. 21) і транс-портування мішків на склад готової продукції (поз. 22), де вони укладаються на піддони і подаються вилковим підйомником на немеханізовані або механізовані стелажі в два яруси.

Для пакування макаронних виробів довжиною 450–500 мм у картонні па-кети найчастіше використовують напівавтомат ELS-500, а для виробів довжи-ною 250 мм – ELO-60 фірми “Замбоні” (Італія). Напівавтомат ELS-500 виконує наступні операції:

зважування по черзі на одній з двох напівавтоматичних ваг порції довгих виробів, і подача її у напрямний лоток;

відокремлення із стосу, який подають у магазин вручну, однієї, склеєної по поздовжньому шву, заготовки пакета, розкриття і подача її у одну із горизон-тальних комірок горизонтального періодично рухомого ланцюгового конвеєра;

заклеювання у декількох позиціях заднього торця пакета в послідовності аналогічній закриванню дна пакета у автоматі Т1-АП-3Д;

маркування заднього торця пакета;

повне розкриття стулок переднього торця пакета, і подача його до нап-рямного лотка з макаронами;

подача порції макаронів у пакет;

заклеювання переднього торця пакета;

виштовхування заповненого і заклеєного пакета на вивідний конвеєр, бо-кові напрямні якого притискують стулки торців під час висихання клею, щоб вони не розклеїлись.

Аналогічно, за деякими відмінностями працює автомат ELO-60. Цей ав-томат має чотири автоматично дозуючих механізми для макаронних виробів довжиною 250 мм, ковшовий елеватор для подачі їх у дозуючі механізми, ме-ханізми наповнення картонних пакетів і закриття стулок торцю, подібно напів-автомату ELS-500, а також транспортери для подачі заповнених пакетів для їх укладки у групову тару (короби, ящики і т. ін.).

Автомат СА-60 на відміну від автомата ELO-60 має механізми для форму-вання і запечатування целофанових пакетів під кожним із чотирьох дозуючих механізмів.

Технічні характеристики деяких найбільш поширених пакувальних автоматів наведені у табл. 32.

 

Таблиця 32

Технічні характеристики пакувальних автоматів

Показники Тип або марка машини
Т1-АП-3Д А5-ЛРБ ELS-500 ELO-60 СА-60
Продуктивність пак./хв. 45–60
Тип пакету картон целофан картон картон целофан
Розміри пакету, мм 135·53·180   525·95·55 (525·80·27) 270·90·50 (250·83·36)
Маса виробів у пакеті, кг 0,5 0,5–1,0 До 1,0 До 0,75 0,25–0,5
Точність дозування, % ±2,0 ±2,0 ±1,0 ±2,0 ±2,0
Довжина виробів, мм До 50 До 50 450–500
Установлена потужність (електродвигунів, електромагнітів та ін.), кВт 2,42 6,02 2,0 3,4 3,6
Габаритні розміри, мм Довжина Ширина Висота
Маса (без площадки обслуговування), кг

 



Дата добавления: 2020-10-25; просмотров: 295;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.