Класифікація мікроорганізмів
в основу мікробіології покладена класифікація. До недавнього часу всі живі істоти клітинного складу в залежності від взаємозв’язку ядра та органом з цитоплазмою, складу клітинної стінки та інших ознак розподіляють на дві групи: прокаріоти і евкаріоти. Необхідно, перш за все, усвідомити різницю між прокаріотами ( доядерними організмами, роль ядерного апарату в яких виконує нуклеотид), еукаріотами (мікроорганізмами, в яких чітко виділене ядро з ядерцем).
Для означення мікроорганізмів прийнята бінарна номенклатура, яка включає в себе назву роду та виду.
Система класифікації мікроорганізмів:
Вид Род Сімейство Порядок Клас
Відділ Царство
Вид – це сукупність популяцій, які мають загальне походження та генотип, а також морфологічні, фізіологічні та інші ознаки, що здатні в окремих умовах викликати однакові процеси.
Культура – мікроорганізми, що одержані від (тваринного) людини, тварини, рослини або субстрата зовнішнього середовища і вирощені на поживному середовищі. Чисті культури складаються з особів одного виду, змішані уявляють собою накопичення клітин різних видів.
Штам – це культура одного й того ж виду, що виділена з різних середовищ і відрізняється незначними змінами властивостей (неоднакова біохімічна активність, чутливість до лікарських речовин і таке інше. Наприклад, кишкова паличка, що виділена від крупного рогатого скота і така ж паличка виділена від свиней, можуть бути різними штамами).
Клон – культура мікроорганізмів, що виділена з одної клітини.
Мікроорганізми розподіляють на декілька окремих класів:
– бактерії:
– мікроскопічні гриби;
– дріжджі;
– ультрамікроби.
Систематика бактерій – складна проблема. Нема єдиної класифікації, яка б відображала еволюційний розвиток окремих видів бактерій. Положення багатьох бактерій в системі організмів ще точно не встановлено.
Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 3973;