Зони санітарної охорони (ЗСО) господарсько-питних водопроводів
Коротко описується санітарний стан району розташування джерел водо постачання і головних споруд (з використанням матеріалів санітарно-топографічних і гідробіологічних спостережень, санітарного нарису).
На основі матеріалів, а також Положення з проектування ЗСО, у відповідності з даними попереднього узгодження з органами санітарного нагляду (СЕС) намічаються межі ЗСО і заходи по їх організації (знос будівель і споруд, які є джерелом забруднення, очистка території, відведення стічних вод вищерозташованих об’єктів нижче ЗСО, влаштування водонепроникних колодязів для стічних вод, благоустрій населених пунктів, які розташовані на території ЗСО ІІ поясу тощо).
Проект постанови місцевих органів про влаштування ЗСО наводиться в таблиці 6. Загальний обсяг тексту 1-2 с.
12.8 Технічна документація до робочого проекту
В зв’язку з наявністю ряду технічно нескладних об’єктів і широким застосуванням споруд згідно типових проектів обсяг технічної документації по Робочому проекту у порівнянні зі стадією “Проект” зазвичай зменшується. Каталожні листи типових проектів або загальні види повторно використовуваних проектів можуть замінятися схематичними зображеннями будівель і споруд в табличній формі. За можливістю спрощуються описання і скорочуються розрахунки. Виключаються деякі додатки і окремі креслення.
12.9 Креслення до розділу проекту “Водопостачання”
Графічне оформлення робочих креслень систем водопроводу й каналізації виконують відповідно до ГОСТ 21.601-79* та інших стандартів СПДБ.
Позначення систем водопроводу й каналізації приймають за ГОСТ 21.106-78.
Таблиця 12.5 Буквено-цифрове позначення трубопроводів водопроводу
Найменування мережі | Позначення |
Загального призначення | В0 |
Господарсько-питний | В1 |
Протипожежний | В2 |
Виробничий: | |
Загального призначення | В3 |
Оборотної води, подаючий | В4 |
Те ж, оборотної | В5 |
Пом’якшеної води | В6 |
Річкової | В7 |
Річкової проясненої | В8 |
Підземної води | В9 |
До складу робочих креслень водопроводу і каналізації включають: основний комплект робочих креслень марки ВК, ескізні креслення загальних видів нетипових конструкцій систем водопроводу й каналізації, відомість потреби в матеріалах для систем, специфікацію устаткування.
До складу основного комплекту креслень марки ВК включають: загальні дані, креслення систем, креслення установок систем. Допускається сполучення креслень марки ВК із кресленнями внутрішнього газопроводу.
До складу загальних даних по робочих кресленнях марки В включають дані за ГОСТ 21.102-79 і додатково: дані по виробничому водоспоживанню і водовідведенню для кожної системи окремо, посилання на СНіП та інші нормативні документи, покладені в основу розрахунку, основні показники, характеристики установок систем і особливі вимоги до них.
До складу креслень систем водопроводу включаються плани й схеми.
Плани систем водопроводу (у тому числі гарячого водопостачання), як правило, сполучають із планами систем каналізації. На кресленнях планів систем каналізації вказують: підоснову креслення (зображення будівельних конструкцій; площадок, тощо); технологічне устаткування, до якого підводять воду або від якого відводять стічну воду а також устаткування, що впливає на прокладку трубопроводів; розмірні прив'язки установок систем, уведень водопроводу й випусків каналізації, основних трубопроводів, стояків систем (на планах підвалу, технопідпілля,) санітарних приладів, пожежних і поливальних кранів, лотків і каналів - до координаційних чи осей елементам конструкцій; діаметри трубопроводів водопроводу, вводу і випусків каналізації; позначення стояків систем; найменування приміщень і категорію виробництв.
Графічне оформлення креслень планів систем виконують у відповідності з діючими ДСТУ.
Схеми систем водопроводу й каналізації виконують в аксонометричній проекції (косокутна фронтальна ізометрія).Масштаби зображень приймають у відповідності із ДСТ 21.601-79,21.602-79,21.604-82,21.605-82,21.609-83:
Ситуаційний план мереж – без масштабу,
Плани мереж марки НВК – 1:500…1:5000,
Схеми мереж і вузлів трубопроводів – без масштабу,
Профілі мереж НВК:
По горизонталі - 1:500…1:5000,
По вертикалі - 1:100…1:500,
Вузли мереж НВК – 1:20…1:50,
Плани, розрізи або схеми окремих
елементів мережі, вузлів трубопроводів - 1:10,1:20,1:50,1:100
До складу основного комплекту робочих креслень зовнішніх мереж водопостачання й каналізації (марка ЗВК) чи зовнішніх мереж водопостачання (ЗВ) і зовнішніх мереж водопостачання (ЗВ) і зовнішніх мереж каналізації (ЗК) включають: загальні дані по робочих кресленнях; креслення мереж; схеми напірних мереж.
До складу загальних даних по робочим кресленнями марок ЗВК, ЗВ, ЗК включають дані за ГОСТ 21.102-79 і додатково: ситуаційний план мереж (при необхідності), основні показники по системах водопостачання і каналізації
У загальних указівках до загальних даних додатково приводять інженерно-геологічну характеристику, вимоги по антикорозійному захисті і теплоізоляції трубо проводів, особливі вимоги до мереж, наприклад: вибухонебезпечність, кислотостійкість тощо.
До складу креслень мереж ЗВК (ЗВ, ЗК) включають: план мереж (допускається замість плану мереж виконувати окремі фрагменти його, розміщаючи їх під зображенням відповідних профілів; профілі мереж; схеми напірних мереж (рис.1).
Для розробки планів мереж як підоснову використовують робочі креслення генерального плану об'єкта, плани автомобільних і чи залізниць топографічні плани. На плані мереж указують: будівельну координатну сітку; існуючі і проектовані будинки й спорудження з нанесенням прив'язки до будівельної координатної сітки. Зображення виконують умовними позначками; існуючі і проектовані мережі водопостачання і проектовані мережі водопостачання і каналізації з чи координатами прив'язками до координаційного осям будинків (споруджень) чи постійним базисам.
Профіль мережі ЗВК (рис. 2) зображують у вигляді розгорнення її по осі трубопроводу. На профілі вказують: поверхню землі: натурну – тонкою штриховою лінією; проектну – тонкою суцільною лінією; рівень ґрунтових вод – тонкою штрих пунктирною лінією; дані про ґрунти; пересічення автомобільними дорогами, залізницею і трамвайними шляхами, кювети, підземні інженерні спорудження і мережі, що впливають на прокладку проектованих трубопроводів, з указівкою їхніх габаритних розмірів і висотних відміток; проектуємий трубопровід (суцільною основною лінією ), колодязі, дощоприймачі, камери і підземні частини будинків (споруджень), зв'язаних з цим трубопроводом; футляри на трубах із указівкою діаметра, довжини і прив'язки їх до осі чи дороги проектованих будинків (споруд).
Над профілем указують: надземні споруди: естакади, насосні станції тощо; глибину закладання трубопроводу від проектної поверхні землі до низу трубопроводу – для напірних і до лотка – для самопливних трубопроводів (наприклад,: 2, 50 2, 15,..., див.); номера свердловин (наприклад, Бур. 71).
Під профілем викреслюють сітку, що представляє собою таблицю основних даних для прокладки трубопроводу (форма 2, ГОСТ 21. 604-82). Таблицю доповнюють даними: пікетаж, план траси, схема мережі, характеристика ґрунтів в основі.
У таблиці і на профілі вказують: у метрах із двома десятковими знаками – довжину трубопроводу, відстань між колодязями, крапками і кутами поворотів, між осями пересічних трубопроводів, прив'язки, глибину закладення труби; у метрах із трьома десятковими знаками - натурні й проектні оцінки землі, відмітки низу або труби лотка, відмітки верху або низу пересічних трубопроводів; у відсотках або промілях – значення ухилу.
Схеми напірних мереж (рис. 3) виконують у плані без масштабу. На схемах указують: трубопроводи – однією суцільною лінією товщиною (1, 5...2, 0)S з нанесенням розмірів довжин ділянок, діаметрів і, при необхідності, товщини стінок труб; арматуру, фасонні частини, упори та інші елементи трубопроводу; колодязі з розмірами в плані і прив'язкою осей труб до внутрішніх поверхонь стінок колодязів.
При необхідності на аркушах із схемою напірних мереж виконують плани або розрізи схеми окремих елементів мережі.
13 Склад роздiлу "Каналiзацiя". Пояснювальна записка i комлект креслень
Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1636;