Конструктивні параметри
Частота коливань і хід деки визначають за емпіричними формулами:
– частота коливань: , хв-1; (8.38)
– хід деки: ,м, (8.39)
де – максимальний розмір зерен збагачуваного матеріалу, м.
Результати одержані при розрахунках приблизні і їх слід уточнювати при експлуатації.
Кут поперечного нахилу деки визначає швидкість руху водного потоку. При збагаченні дрібнозернистих матеріалів він складає 1,5 – 2,5º, при збагаченні грубозернистих – 4 – 8º, а для особливо крупних і важких мінералів він може бути збільшений до 10º.
Кут поперечного нахилу деки і витрати змивної води взаємопов’язані і є основними регулюючими параметрами при експлуатації концентраційних столів.
Кут подовжнього нахилу деки невеликий за величиною – від – 0,003º до + 0,4º. Подовжнім нахилом деки регулюється транспортуюча здатність столу.
Типи нарифлення,що застосовуються на практиці (рис. 8.21), підрозділяють в основному на піскові (для матеріалів крупністю +0,2 мм) і шламові (для матеріалів крупністю – 0,2 мм).
В поперечному перетині піскові рифлі являють собою прямокутник (рис. 7.18 а), а шламові крім прямокутних рифлів малої висоти мають високі трикутні рифлі (рис. 7.18 б).
У сучасних шламових столах поверхня деки має хвилястий характер і рифлями є гребені хвиль (рис. 7.18 в). Такі рифлі суттєво знижують збурення потоку, що сприяє підвищенню ефективності збагачення шламів.
Концентраційні столи мають малу питому продуктивність і вимагають для своєї установки великих виробничих площ. Тому на фабриках для збагачення корінних і розсипних руд рідкісних металів концентраційні столи використовують головним чином для перечищення концентратів.
Література до розділу 8: [1] c. 2371 – 332, [2] c. 158 - 206
Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1049;