Технологічні параметри
До технологічних параметрів належать: густина, крупність і форма мінеральних зерен у живленні, вміст твердого у живленні і продуктивність. На результати збагачення суттєво впливають також підготовчі операції.
Склад вихідного матеріалу за густиною розділюваних мінералів характеризує можливість ефективного застосування процесу гвинтової сепарації. Оцінка можливості збагачення визначається за величиною критерію Мейстера:
, (8.27)
де – густина вихідного матеріалу і легкого мінералу, т/м3.
Якщо збагачення гвинтовою сепарацією буде ефективним, якщо збагачення ще можливе, а при розділення не відбудеться (збагачення неможливе).
Крупність мінеральних зерен характеризується верхньою і нижньою межами. Верхня межа крупності зерен при гвинтовий сепарації залежить від їх густини. Нижня межа крупності зерен визначається умовами їх зважування і розподілення по висоті потоку.
Підготовка матеріалу до збагачення полягає в його класифікації і знешламлюванні.
Вміст твердого в живленні при збагаченні розсипних руд складає звичайно 15 – 25 % (за масою), при збагаченні корінних руд – 30 – 40 %.
Витрата змивної води звичайно складає 0,3 – 0,6 л/с на один жолоб сепаратора діаметром 600 мм.
Продуктивність гвинтових апаратіввизначається за формулою:
, т/год, (8.28)
де – коефіцієнт, що залежить від збагачуваності матеріалу;δвих,δт, δл – густина вихідного матеріалу, важкого і легкого мінералів, т/м3; D – діаметр спіралі жолоба, м; m – число жолобів; dmax – максимальна крупність питомо-важких зерен в живленні, мм.
Гвинтова сепарація застосовується в технологічних схемах збагачення вугілля, залізних, хромових, танталових, золотовмісних і інших руд. Але головним чином гвинтова сепарація використовується при переробці розсипів, які є ідеальним живленням для гвинтових сепараторів.
Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1377;