Порядок виконання операторів

У одному з попередніх прикладів у формулі були використані круглі дужки, щоб у такий спосіб вказати порядок виконання обчислень. Без дужок формула мала б вигляд

=Прибуток-Витрати*СтавкаПодатку

Якщо б користувач так відтворив формулу, то дуже швидко побачив би, що вона дає неправильний результат. Щоб зрозуміти, чому це відбувається, необхідно з'ясувати, що таке порядок виконання операцій (або їх пріоритет). По суті, це набір правил, на підставі яких Excel виконує обчис-лення (табл. 2.2).

Круглі дужки використовуються для того, щоб змінити природний порядок виконання операторів, прийнятий в Excel. А зараз повернемося до попередньої формули. Вона не містить дужок, і тому обчислення виконуються відповідно до стандартних пріоритетів, які встановлені в Excel. Тоді через те, що множення має більш високий пріоритет, значення з клітинки Витрати множиться на значення з клітинки СтавкаПодатку. Потім результат віднімається від значення, розміщеного в клітинці Прибуток. Але це зовсім не те, що треба робити.

Таблиця 2.2

Пріоритет операторів у формулах Excel

Далі наведена правильна формула, в якій використовуються дужки з метою зміни природного порядку виконання операцій. Річ у тому, що вираз, розміщений між дужками, завжди обчислюється першим. У даному випадку значення Витрати віднімається від значення Прибуток і здобутий результат множиться на значення СтавкаПодатку.

=(Прибуток-Витрати)*СтавкаПодатку

Крім того, у формулах можна використовувати вкладені дужки, тобто дужки, поміщені між іншими дужками. Якщо у формулі є вкладені дужки, то Excel обчислює спочатку вираз, який розміщений в самих "внутрішних" дужках, а вже потім рухається з внутрішніх дужок до зовнішніх. Наприклад:

=((В2*С2)+(В3*С3)+(В4*С4))*В6

У цій формулі використовуються чотири набори дужок, причому три з них вкладені в четверті дужки. Excel обчислює значення виразів всередині всіх вкладених дужок, а потім додає їх і здобутий результат множить на значення, розміщене в клітинці В6.


Дата добавления: 2020-07-18; просмотров: 257; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.018 сек.