Формування сигналу у зворотному каналі трафіка
Процес формування сигналу в каналі зворотного трафіка на деяких етапах збігається, а на деяких істотно відрізняється від формування сигналу в каналі прямого трафіка. Структурну схему каналу зворотного трафіка наведено на рис. 5.8.
Усі перетворення до згорткового кодування в каналі зворотного трафіка практично однакові з аналогічними у каналі прямого трафіка. Відміни починаю із згорткового кодування.
Згортковий кодер зворотного каналу має швидкість кодування , кодове обмеження . Швидкість цифрового потоку на виході згорткового кодера дорівнює 28,8 кбіт/с незалежно від швидкості вхідного потоку. Побітове перемеження даних відбувається на інтервалі 20 мс, на якому розміщується 576 біт. Значення бітів записується в матрицю 32х18 (32 стовпчика і 18 рядків). Запис здійснюється послідовно за стовпчиками, а зчитування здійснюється порядково.
Рисунок 5.8 – Структурна схема каналу зворотного трафіка
Цифровий потік, швидкість якого 28,8 кбіт/с, з виходу перемежувача поділяється на блоки по 6 біт і кожен такий блок заміщається однією з 64 функцій Уолша. Внаслідок швидкість передачі даних на виході 64-го ортогонального модулятора збільшується в 64/6 разів, тобто до кбіт/с, що відповідає швидкості передачі 6-бітових символів коду Уолша симв/с. Модуляція функціями Уолша в даному варіанті використовується для підвищення завадостійкісті зворотного каналу.
Потік даних, закодованих функціями Уолша, піддається скремблюванню довгої ПВП ( ) зі швидкістю Мчіп/с (на один символ функції Уолша в прорідженому потоці припадає чотири чіпи псевдовипадкової послідовності довгого коду). Скремблювання забезпечує шифрування інформації, яка передається. Для зменшення інтерференції між АС кожній з них задається маска, яка забезпечує формування довгих ПВП з різними циклічними зрушеннями. Це дозволяє ідентифікувати АС на БС, тобто здійснювати кодовий розподіл абонентів.
Наступні операції прямого розширення спектра і модуляції аналогічні таким самим операціям у прямому каналі. Відмінність полягає в тому, що у зворотному каналі застосовується квадратурна фазова модуляція зі зсувом (DQPSK). Тому в підканалі Q модулятора введена затримка на тривалості 0,5 чіпа (813,8/2=406,9 нс). Застосування DQPSK зменшує глибину небажаних провалів огинаючої сигналу. Модуляція DQPSK у прямому каналі не використовується, оскільки БС передає ущільнений сигнал 64 каналів.
Структура каналу доступу та процедури формування сигналів, за рідкісним винятком, аналогічні каналу зворотного трафіка. Зокрема, на відміну від прямого каналу в каналі доступу відсутній рандомізатор, швидкість передачі даних фіксована і дорівнює 4,8 кбіт/с.
Дата добавления: 2016-07-11; просмотров: 1898;