Цикли ПСУ (паросилових установок)

 

Паросилові установки встановлюються на теплових електростанціях (ТЕС). Якщо на станції одночасно виробляється електроенергія та теплота у вигляді гарячої води і пари (комбінований спосіб вироблення), то таку станцію називають ТЕЦ - теплоелектроцентраль. Якщо на станції виробляють тільки електроенергію, а теплота виробляється на районної або промислової котельні (роздільний спосіб вироблення), то такі станції називають конденсаційними (КЕС). ТЕС працюють по циклу Ренкіна.

  Принципова схема паросилової установки Процеси циклу Ренкіна: 1-2 - адіабатне розширення пари в паровій турбіні 3. При цьому пара виконує роботу з обертання ротора турбіни, а разом з ним і ротора електрогенератора 4, у якому виробляється електроенергія. Механічна енергія перетворюється в електричну. 2-3 – конденсація пари в конденсаторі 5, відвід теплоти q2 у навколишнє середовище охолоджувальною водою. 3-4 - адіабатний стиск конденсату в насосі 6. 4-5 - ізобарний підігрів води до температури кипіння в паровому котлі 1.

 

Цикл Ренкіна в р-v і Т-s координатах

 

5-6 - ізобарно-ізотермічний процес паротворення в котлі 1.

6-1 - ізобарний підігрів пари в пароперегрівнику 2.

Теплота q1 підводиться у процесах 4-5, 5-6, 6-1 площа а-3-4-5-6-1-2-b-a; теплота q2 відводиться в процесі 2-3 – площа а-3-2-b-а. Робота циклу lц і теплота qц обмежуються 1-2-3-4-5-6-1. Термічний к.к.д.

 

Зі збільшення параметрів пари перед турбіною (Р1 і t1) і зниженням параметрів пари після турбіни (Р2) термічний к.к.д. підвищується.

Шляхи підвищення ефективності циклів:

1. Регенеративний - конденсат після конденсатора 5 підігрівається у встановлюваних підігрівниках.

2. Із вторинним перегрівом пари - після первинного пароперегрівника, пара адіабатно розширюється в частині високого тиску турбіни (ЧВТ), потім знову перегрівається у вторинному пароперегрівнику й розширюється в частині низького тиску турбіни (ЧНТ).

3. Парогазовий цикл - комбінується ГТУ і ПСУ.

4. Бінарний цикл - ртуть і вода здійснюють цикл Ренкіна - ртуть при більш високих параметрах, вода - при більш низьких.

У всіх циклах величина збільшується.

 

Регенеративний цикл Цикл зі вторинним перегрівом пари
2-2' – ступінчастий підігрів конденсату 1-2 – розширення в ЧВТ 1'-2' – розширення в ЧНТ
Схема установки парогазового циклу: 1-котел; 2-пароперегрівник; 3-газова турбіна; 4-газоводяний теплообмінник; 5-парова турбіна; 6-конденсатор; 7-відцентровий компресор. Бінарний цикл

 


Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 289; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.021 сек.