Готельний маркетинг
Сутність сучасного маркетингу і його соціально-економічне значення
Готельна послуга, її специфіка і складові елементи Маркетинг готельних послуг Управління маркетинговою діяльністю готелю як системою
Служби маркетингу і продажів готелю Організація і проведення маркетингових досліджень
Сегментація ринку готельних послуг Формування пакета готельних послуг Нові готельні послуги, особливості їхнього впровадження на ринок Позиціювання готельних послуг Реклама і пропаганда в готельному бізнесі Планування рекламної кампанії Паблік рілейшнз (РК) у готелі Формування стилю готелю Канали збуту готельних послуг Франчайзингу системі готельного бізнесу
Сутність сучасного маркетингу
і його соціально-економічне значення
В основу сучасної концепції маркетингу покладені ідеї задоволення потреб споживачів. Поява цієї концепції пов'язана з утрудненнями в збутовій діяльності, коли криза надвиробництва товарів почала вимагати дослідження кон'юнктури ринку.
Маркетинг — це система торгово-виробничої діяльності, спрямована на задоволення індивідуальних потреб кожного споживача на основі виявлення і вивчення споживчого попиту і з метою одержання максимального прибутку [32].
Визначення готельного маркетингу можна сформулювати таким чином: маркетинг - це система управління та організації діяльності готелю з розробки, виробництва і надання послуг, що базується на комплексному врахуванні процесів, що відбуваються на ринку, орієнтованих на задоволення особистих або виробничих потреб, яка забезпечує досягнення готелем своїх цілей.
Готельний маркетинг покликаний привести надання послугу відповідність з попитом, і спрямувати зусилля маркетингової служби готелю на створення таких послуг, які б відповідали попиту [18].
Маркетинг підвищує обгрунтованість прийняття рішень з питань розвитку готелю, надання послуг, фінансової діяльності, поширюючи планомірність на сферу ринкових зв'язків.
Основні функції сучасного готельного маркетингу полягають у комплексному ретельному дослідженні ринку, попиту, смаків і бажань споживачів і напрямків маркетингової Діяльності; плануванні асортименту послуг; формуванні попиту, організації реклами і заходів щодо стимулювання збуту; плануванні збутових операцій; формуванні цінової політики готелю.
У принципі всі ці функції можуть бути зведені до двох груп: аналітичної (інформаційної) та управлінської. Перша передбачає проведення маркетингових досліджень, а друга — планування і практичне здійснення маркетингової діяльності.
Серед закордонних фахівців друга функція називається принципом «4Р» або тагке1:т§-тіх — комплекс маркетингу.
Маркетинг готельних послуг - це процес їх розробки, просування і реалізації, орієнтований на виявлення і задоволення специфічних потреб клієнтів.
Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 565;