Процедури отримання аудиторських свідоцтв
Аудитор отримує аудиторські свідоцтва шляхом застосування однієї або декількох із вказаних нижче процедур:
перевірка, спостереження, опитування і підтвердження, підрахунок і аналітичні процедури. Термін проведення таких процедур частково буде залежати від часу, протягом якого необхідні аудиторські свідоцтва не вичерпані.
Перевірка
Перевірка складається з вивчення бухгалтерських регістрів, документів або матеріальних активів. Перевірка бухгалтерських регістрів і документів дає аудиторські свідоцтва різного рівня надійності, залежно від їх характеру і джерела отримання та ефективності коштів внутрішнього контролю підприємства. До трьох основних категорій документальних аудиторських свідоцтв, які мають для аудитора різний рівень надійності, відносяться: документальні аудиторські свідоцтва, які створені і зберігаються у третіх осіб; документальні аудиторські свідоцтва, які створені третіми особами і зберігаються на підприємстві; документальні аудиторські свідоцтва, які створені і зберігаються на підприємстві.
Перевірка матеріальних активів забезпечує надійні аудиторські свідоцтва відносно їх наявності, але не завжди щодо права власності на них і правильності відображення їх вартості.
Спостереження
Цей процес полягає у спостереженні процесу або процедури, що виконується іншими особами, наприклад, спостереження аудитора за підрахунком товарно-матеріальних запасів працівниками компанії або за виконанням процедур контролю, після яких не залишається ознак їх проведення з точки зору аудиту.
Опитування і підтвердження
Опитування складається в пошуку інформації, яку можна отримати від обізнаних осіб підприємства або за його межами. Опитування можуть варіювати від формальних письмових запитів, адресованих третім особам, до неформального усного опитування працівників підприємства. Відповіді на опитування можуть дати аудитору інформацію, якої він раніше не знав, або підтверджуючи аудиторські свідоцтва.
Підтвердження полягає в отриманні аудиторами підтверджуючої інформації, яка знаходиться в бухгалтерських регістрах. Наприклад, аудитор, як правило, шукає прямого підтвердження сум дебіторської заборгованості, зв'язуючись з боржниками підприємства.
Підрахунок
Підрахунок складається з перевірки арифметичної точності первинних документів і регістрів обліку або із самостійного проведення підрахунків.
Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 508;