Заходи безпеки і дії водіїв при виникненні інцидентів під час перевезення небезпечних вантажів.
При виникненні дорожньо-транспортних випадків із транспортними засобами, що перевозять небезпечні вантажі, можливі витік, розливи, присипання небезпечних речовин, які сприяють виникненню пожежі, вибуху й інших шкідливих наслідків, що накладає на водія додаткові обов'язки крім передбачених п. 2.9 Правил дорожнього руху.
Правильні дії водія, супроводжуючих осіб і співробітників спеціальних служб, у таких ситуаціях, можуть врятувати їхні життя і життя людей, що знаходяться поблизу, а також зберегти транспортні засоби, довкілля і т.д.
У випадку змушеної зупинки транспортного засобу з небезпечним вантажем водій повинен ужити заходів до евакуації транспортного засобу за межі дороги. При неможливості з'їзду з дороги дозволяється зупиняти транспортний засіб на узбіччі дороги, але не ближче 200 м від житлових будинків. У цьому випадку водій повинний позначити місце зупинки відповідно до Правил дорожнього руху і Технічних умов безпечного перевезення.
Місце змушеної зупинки, викликаної технічною несправністю транспортного засобу, станом водія, появою перешкоди на дорозі чи зсувом вантажу тощо позначається знаками «Об’їзд перешкоди з лівого боку» і «Об'їзд перешкоди з правого боку». Ці знаки встановлюються відповідно позаду і попереду, на рівні лівого габариту транспортного засобу на відстані 10 - 20 м від нього. На відстані 3-х метрів від знаків, у напрямку від транспортного засобу, встановлюються по 4 конуси зі світлоповертаючими смугами червоного і білого кольорів з відстанню між ними 1 м. Конуси встановлюються таким чином, щоб перекрити по ширині габарит транспортного засобу (див. додаток 16 а).
Місце змушеної зупинки транспортного засобу, що перевозить вибухові речовини, додатково позначається двома знаками «Зупинка заборонена», що встановлюються на відстані 100 м попереду і позаду транспортного засобу (див. додаток 16 б).
При змушеній зупинці транспортного засобу через ушкодження тари чи упакування з небезпечним вантажем, властивості якого становлять небезпеку для інших учасників дорожнього руху, місце зупинки позначається двома знаками «в’їзд заборонений» на відстані 100 м попереду і позаду транспортного засобу. На відстані одного метра від знаків, ближче до транспортного засобу, встановлюються вісім конусів (4 конуси з одного напрямку і 4 - з протилежного). Конуси встановлюються поперек проїзної частини на всю ширину (див. додаток 16 в). Якщо це запропоновано Технічними умовами, навколо осередку поразки, встановлюються трафарети, що інформують про характер небезпеки (наприклад: «Обережно - розлита летка ОТРУТА!»).
При просипані і витоку необхідно призупинити витік, заткнувши щілину чи отвір, якщо вони не надто великі, будь-якими підручними засобами (дрантям, тампонами з поліетиленових пакетів, дерев'яною пробкою тощо). Невеликі витоки засипати піском, землею чи іншими незаймистими вбираючими речовинами, а великі - огородити земляним валом і залити великою кількістю води (якщо в аварійній картці не зазначені спеціальні заходи). Великі просипання сухої речовини змочити водою й огородити земляним валом чи іншим подібним матеріалом. Місця водостоків, розташовані в безпосередній близькості від місця інциденту, також необхідно огородити земляним валом.
Для гасіння пожежі і займання можна використовувати тільки ті марки вогнегасників, які відповідають вказаним в аварійній картці та з близької відстані.
Гасити вогонь необхідно з навітряної сторони, малими порціями наповнювача вогнегасника, зберігаючи резерв вогнегасячої речовини, направляючи струмінь знизу вгору й у напрямку від себе. При горінні олії чи бензину у відкритій ємності, ні в якому разі не можна направляти сильний струмінь вогнегасячого засобу зверху вниз. По можливості для гасіння пожежі необхідно залучати вільних членів екіпажа і супровідних осіб.
При пожежі і займанні не можна пересувати вантаж чи транспортний засіб.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 329;