До інформаційних таблиць небезпечного вантажу та знаків небезпеки, що розміщуються на транспортних засобах, цистернах та контейнерах
Довжина інформаційних таблиць дорівнює 400 мм, а ширина — 300мм. Вони повинні мати чорне облямування завширшки 15 мм. Якщо площа поверхні або конструкція транспортного засобу не дозволяє закріпити інформаційні таблиці таких розмірів, то їх довжина може бути зменшена до 300 мм, ширина—до 120 мм, а ширина чорного облямування—до 10 мм .
У випадках, коли в інформаційних таблицях небезпечного вантажу зазначається ідентифікаційний номер небезпеки та номер ООН, то у верхній частині таблиці вказується ідентифікаційний номер небезпеки, а в нижній номер ООН. При цьому, таблиця розділяється горизонтальною смугою завширшки 15 мм на дві рівні половини. Номер ООН та ідентифікаційний номер небезпеки мають залишатись розбірливими після перебування таблиці протягом 15 хвилин у вогні.
Інформаційні таблиці небезпечного вантажу, що розміщуються на контейнерах, контейнерах-цистернах, переносних цистернах та багатоелементних газових контейнерах, можуть бути замінені етикеткою, що самоклеїться, фарбою чи будь-яким іншим рівнозначним маркуванням за умови, що матеріал, який застосовується, не буде стиратися за будь-яких погодних умов, та буде гарантувати збереження маркування протягом тривалого часу. В цьому разі вимоги до вогнестійкості написів на інформаційних таблицях небезпечного вантажу не застосовуються.
Знаки небезпеки, що розміщуються на транспортних засобах та контейнерах повинні:
а) мати розміри не менше 250 х 250 мм. Паралельно кромці на відстані 12,5 мм від неї по всьому периметру знака повинна бути смуга того ж кольору, що й зображений символ;
б) відповідати знакам небезпеки, вказаним у переліку небезпечних вантажів (таблиці А глави 3.2 додатка А ДОПНВ) для вантажів, що містяться в контейнері або транспортному засобі;
в) мати колір, символи та загальну форму відповідно до зразків, наведених у Правилах дорожнього перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ).
Ідентифікаційний номер небезпеки, якщо такий застосовується, має вказуватись у верхній частині інформаційної таблиці небезпечного вантажу та вказувати на небезпечні властивості вантажу, що перевозиться. Ідентифікаційний номер небезпеки може складатися з двох чи трьох цифр, перед якими може вказуватись буква «X», зазвичай цифри позначають такі види небезпеки:
2 Виділення газу в результаті тиску або хімічної реакції;
3 Займистість рідин (пари) і газів або рідини, що само-нагрівається;
4 Займистість твердих речовин або твердої речовини, що само-нагрівається;
5 Окислювальний ефект (ефект інтенсифікації горіння);
6 Токсичність або небезпека інфекції;
7 Радіоактивність;
8 Корозійна активність;
9 Небезпека мимовільної бурхливої реакції.
Небезпека мимовільної бурхливої реакції за змістом цифри 9 включає обумовлену властивостями речовини можливу небезпеку реакції вибуху, розпаду і полімеризації, що супроводжується вивільненням значної кількості тепла й легкозаймистих та (або) токсичних газів.
Подвоєння цифри означає посилення відповідного виду небезпеки. Якщо для вказівки на небезпеку, якою характеризується речовина, досить однієї цифри, після цієї цифри ставиться нуль. Якщо перед ідентифікаційним номером небезпеки стоїть буква «X», то це означає, що ця речовина вступає в небезпечну реакцію з водою. У випадку цих речовин вода може використовуватися лише зі схвалення експертів. Однак наступні сполучення цифр мають особливе значення: 22, 323, 333, 362, 382, 423, 44, 446, 462, 482, 539, 606, 623, 642, 823, 842, 90 і 99.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 346;