Перевезення великогабаритних та великовагових вантажів.
Перевезення великогабаритних та великовагових вантажів на автотранспорті регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 року № 30 «Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами» та Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р. № 1306, постановами Кабінету Міністрів України від 09.07.2008 р. № 634 і від 01.10.2008 р. № 876 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху». Відповідно до зазначених нормативних актів за спеціальними правилами здійснюються рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги – 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах – 4,35 м), за довжиною – 22 м (для маршрутних транспортних засобів – 25 м), фактичну масу понад 38 т (на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах – до 40 т; для контейнеровозів – понад 44 т, на встановлених для них маршрутах – до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів – 11,5 т), здвоєні осі – 16 т, строєні – 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь – 11 т, здвоєні осі – 18 т, строєні – 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.
Основним документом, який дає право на рух великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами та визначає умови і режим їх проїзду, є дозвіл, що видається перевізнику Державтоінспекцією за наявності погодження з дорожніми, комунальними, залізничними та іншими підприємствами і організаціями. Дозвіл видається:
· департаментом Державтоінспекції МВС – у разі виїзду за межі України або в'їзду на територію України;
· департаментом Державтоінспекції МВС або управліннями Державтоінспекції головних управлінь (управлінь) МВС в Автономної Республіки Крим, областях,м. Києві та Севастополі, якщо маршрут пролягає в межах Автономної Республіки Крим, між областями або між Автономною Республікою Крим,м. Києвом і Севастополем та іншими адміністративно-територіальними одиницями;
· міськими або районними підрозділами Державтоінспекції, якщо маршрут проходить у межах міста, району.
Дозвіл видається, як правило, на одне перевезення. Під час перевезення однотипних вантажів по сталому маршруті можуть видаватися дозвіл на визначену партію чи вантажів на термін обумовлений Державтоінспекцією (з урахуванням тривалості будівництва конкретного об'єкта, обсягу перевезень і т.д.). У разі здіснення постійних проїздів по одному маршруту тим самим транспортним засобом дозвіл може видаватися на кілька проїздів, але не більше ніж на три місяці. Для одержання дозволу в Державтоінспекцію до початку перевезення надіється письмова заява з указівкою транспортного засобу, номерного знака, прізвища водія й особи відповідальної за перевезення, маршрут руху та узгодження з іншими організаціями. Дозвіл на проїзд великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами та вулицями не видається або дія дозволу припиняється, якщо на таких дорогах і вулицях може виникнути підвищена небезпека для учасників дорожнього руху або транспортні затори. До перевезення великогабаритних і великовагових вантажів допускаються найбільш досвідчені водії, що мають право на керування транспортним засобом відповідної категорії. Під час перевезення великогабаритних і великовагових вантажів водії повинні керуватися Правилами дорожнього руху і Правилами проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами. Водії великогабаритних та великовагових транспортних засобів зобов'язані: дотримуватися зазначеного у дозволі маршруту; вживати необхідних заходів для безперешкодного та безпечного проїзду зустрічних транспортних засобів; періодично зупинятися у зручних місцях з метою надання можливості для обгону транспортними засобами, що рухаються позаду; не створювати перешкод для руху інших транспортних засобів.
Водіям великогабаритних та великовагових транспортних засобів забороняється: здійснювати обгін транспортних засобів, що рухаються із швидкістю 30 км/год і більше; буксирувати інші транспортні засоби; рухатися в умовах туману, ожеледиці, снігопаду та в інших умовах недостатньої видимості; рухатися узбіччям дороги; зупинятися поза спеціально визначеними стоянками за межами земляного полотна дороги.
Перевезення повинне вироблятися строго по затвердженому маршруті проходження. Якщо під час перевезення виникнуть обставини, що вимагають зміни затвердженого маршруту, організація, що здійснює перевезення, повинна одержати новий дозвіл по зміненому маршруті.
Необхідність і вид супроводу визначаються Державтоінспекцією при видачі дозволу на перевезення. Супровід може здійснюватися: автомобілем прикриття, що виділяються організацією чи відправником вантажу; патрульним автомобілем ДАІ. Супровід автомобілем прикриття обов'язково у всіх випадках, коли ширина транспортного засобу з вантажем перевищує 3,5 м. чи довга більш 24 м., а також при русі транспортних засобів з понад нормальним навантаженням. Порядок руху автомобілів прикриття і способи інформації інших учасників руху про здійснення перевезення вказуються Державтоінспекцією в розділі «Особливі умови руху» бланка дозволу. Супровід патрульним автомобілем ДАІ повинне здійснюватися, якщо: ширина транспортного засобу перевищує 3,75 м.; довга автопоїзда перевищує 30 м.; транспортний засіб змушене хоча б частково займати смугу зустрічного руху; у процесі руху виникає необхідність проведення додаткових заходів щодо регулювання дорожнього руху з метою забезпечення безпеки проїзду.
З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій та підвищення безпеки учасників дорожнього руху під час дорожнього перевезення небезпечних або великогабаритних і великовагових вантажів транспортний засіб, на якому були виявлені порушення, тимчасово затримується. Транспортний засібможе зберігатися за межами проїзної частини або можливе доставляння його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення та оформлюється протокол затримки.
У разі неможливості його евакуювати вживаються заходи щодо огородження місця стоянки та забезпечення безпеки дорожнього руху. Подальший рух дозволяється тільки після усунення виявлених недоліків та отримання дозволу Державтоінспекції МВС України.
У випадках виявлення порушень суб'єктами перевезень вимог Правил перевезення небезпечних або великогабаритних і великовагових вантажів Державтоінспекцією МВС України надсилається інформація про це до компетентних органів та до інших центральних органів виконавчої влади.
Суб'єктом правопорушення можуть бути водії, а також інші особи, відповідальні за перевезення, розміщення і закріплення перевезених вантажів.
Постанову по адміністративній справівиноситьначальник або заступник начальника відділення (відділу, управління, Департаменту), командир або заступник командира окремого підрозділу Державтоінспекції МВС України, начальник відділу внутрішніх справ або особа, яка виконує його обов’язки.
Додаток 6.1
Вимоги
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 315;