Висновки по першій частині


1.9.1. Технологія — наука про процеси в конкретній сфері виробницт­ва. Вона має загальні закони і визначає в системі перетворення всі дії виконавців (людей, машин, навколишнього середовища) по перетворенню предметів праці в продукт праці.

1.9.2. Технологічний процес — основа будь-якої технології, являє собою структурну систему. Першій рівень структури називається операцією. В результаті однієї операції змінюється властивість об'єкту. Операції поді­ля­ють­ся на основні (перетворюючі) і допоміжні (підготовчі, заключні, опе­ра­ції по обслуговуванню, регулюванню, узгодженню та контролю).

1.9.3. Один і той же продукт може бути отримано в результаті реалізації різних технологій (способів виробництва).

1.9.4. Технологічні процеси відрізняються один від одного видом опера­цій, їх кількістю та черговістю виконання. Мають місце 3 методи організації процесів:

­— послідовний;

— паралельний;

— потоковий.

1.9.5. Будівельний процес, як і кожний процес виробництва — двоєдиний: технологічний і трудовий. Технологічний процес — це перетворення предмета труда в продукцію по раніше розробленому алгоритму. Трудовий процес — це цілеспрямована діяльність людей, направлена на передбачені технологією зміни предмету труда при допомозі необхідних засобів праці з метою отримання необхідної продукції.

1.9.6. Затрати праці в технологічному процесі оцінюються за допомогою нормативів: норм часу, норм виробітку, норм затрат праці та розцінок.

1.9.7. Розподіл праці між виконавцями призводить до організації ланок і бригад. Залежно від спеціалізації вони можуть бути комплексними або спеціалізованими.

1.9.8. В технологічному процесі крім людей приймають участь і машини. Залежно від розподілу функцій між людьми і машинами процеси можуть бути автоматизованими, частково автоматизованими, механізованими (комплексно), частково механізованими й ручними.

1.9.9. Оцінка технологічного процесу виконується на основі якісних та вартісних показників.

1.9.10. Проектування будівельного процесу (розробка технологічної кар­ти) заключається в визначенні об'ємів робіт, підборі комплектів машин, механізмів, інструменту на основі техніко-економічного порівняння варіан­тів і розробці послідовності виконання процесу.

Підготовчі процеси на будівельному майданчику

Загальні положення

Всякому будівництву передує підготовка майданчика, яка направлена на забезпечення якісного і в установлені терміни зведення будівель і споруд та включає в себе інженерну підготовку та інженерне забезпечення (див. Рисунок 2.1).

При інженерній підготовці виконується комплекс процесів (робіт), в загальному випадку найбільш характерними з яких в технології будівель­ного виробництва являються створення геодезичної розбивової основи, розчищення та планування території, відведення поверхневих та грунтових вод.

В кожному конкретному випадку склад зазначених процесів і методи їх виконання регламентуються природно-кліматичними умовами, особливос­тями будівельного майданчика, специфікою будівель і споруд, що зводять­ся, особливостями об'єкта (нове будівництво, розширення або реконструк­ція) та ін.

Інженерне забезпечення будівельного майданчика передбачає улаштуван­ня тимчасових будівель, доріг, мереж водо-, електрозабезпечення та ін. Май­данчик будівництва обладнують санітарно-побутовими помешканнями, столовою, конторою виконавця робіт, складами для зберігання будівельних матеріалів, інструменту, тимчасовими майстернями, навісами і т.ін. Під ці споруди доцільно використовувати частину будівель, які будуть зносити­ся, якщо вони не попадають в габарити споруди, що зводиться, і не будуть заважати нормальному виконанню будівельних робіт, а також інвентарні будівлі типу вагончиків або контейнерів блочного типу.

Для транспортування вантажів необхідно максимально використовувати існуючу мережу доріг і тільки при неможливості передбачати улаштування тимчасових доріг.

В підготовчий період прокладають лінії тимчасового водопостачання, включаючи протипожежний водопровід, та електропостачання з підведен­ням електроенергії до всіх побутових помешкань і місць встановлення електро­механізмів. Виконробська повинна також бути забезпечена теле­фон­ним і диспетчерським зв'язком. На будівельному майданчику обладну­ють місця для ремонту і стоянки землерийних та інших машин і автомобілів. Майданчик обов'язково огороджують або позначають відповідними знаками і написами.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 236;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.