Інтеграція СУП в КІС
Рідкісний постачальник програмного забезпечення для управління проектами не заявляє про можливості інтеграції свого програмного забезпечення з іншими компонентами корпоративних інформаційних систем (КИЦЬ). У тому числі і із спеціалізованими компонентами їх компонентами, такими як САПР і кошторисні системи. Рідко зустрічаються компанії, в яких існує цикл «проектування – будівництво» власними силами. Тому можливості інтеграції з САПР ми в даній статті розглядати не будемо.
Можливі напрями подібної інтеграції в додатку до будівельної компанії (по частоті запитів):
· інтеграція з кошторисним ПО;
· інтеграція з комплексами бухобліку;
· інтеграція з системами документообігу;
· інтеграція з системами управління автотранспортом і механізмами.
Інтеграція з кошторисним ПО. Здавалося б, як зручно: отримати від проектувальників проектно-кошторисну документацію і кошториси (в електронному вигляді!), потім експортувати змету в систему управління проектами і модель проекту готова. Адже в кошторисі є і найменування робіт, і потрібна кількість матеріалів, і трудовитрати. Але навряд чи це панацея. Вартість матеріалів на ринку і в кошторисній базі – розрізняються. Приводити їх у відповідність за допомогою коефіцієнтів – та ще «цікава задача». Трудовитрати, закладені в кошторисі і фактичні – швидше за все теж розрізнятимуться. «Зарплатная частина» кошторису теж відрізняється від існуючих на ринку одиничних розцінок по зарплаті. Та і WBS- структура вашого проекту напевно відрізнятиметься від кошторисної структури. Так тоді який в цьому значення? Що саме ми отримаємо, імпортуючи в СУП кошторис? І які трудовитрати на приведення моделі проекту, заснованої на кошторисі в належний вигляд? Створюється ситуація, коли є красиве рішення для неіснуючих, загалом, задач. Формувати акти виконаних робіт (форми КС-2) в СУП теж навряд чи хто то буде. Адже достатньо часто зустрічаються ситуації при яких замовник може прийняти роботи, фактично не виконані. І навпаки. Роботи виконані, матеріали витрачені, а замовник, через різні причини, не приймає ці роботи.
Що ж залишається? Зовсім закинути ці спроби? Цілком можливо, що ні. Але повертатися до них у міру розвитку нової нормативної бази. В цьому випадку кошторис вельми корисний для порівняння моделі проекту (в частині потреби матеріалів) і кошторису.
Інтеграція з комплексами бухобліку. Задача набагато більш необхідна. Проте і тут ми швидше вимушені говорити про інтеграцію з системами оперативного обліку і бюджетування, як найближчих за принципами до систем управління проектами.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 330;