При експлуатації будівельних машин і механізмів
При виконанні робіт із застосуванням мобільних будівельних машин і транспортних засобів виходячи з вимог ДБН А.3.1-5-96 [1] необхідно передбачати:
визначення на будгенплані шляхів переміщення і місць установки мобільних машин на території будмайданчика і місцезнаходження створюваних ними небезпечних зон;
місця установки машин і транспортних засобів поблизу виїмок і траншей, які повинні визначатися з урахуванням забезпечення стійкості укосів і кріплення виїмок;
визначення спеціальних заходів безпеки при виконанні робіт із застосуванням машин і транспортних засобів в охоронній зоні лінії електропередачі.
При виконанні робіт вантажопідйомними кранами або підйомниками виходячи з вимог правил безпеки в ПВР мають бути закладені рішення з виконання наступних вимог охорони праці і промислової безпеки:
встановлювані крани або підйомники повинні відповідати умовам будівельно-монтажних робіт за вантажопідйомностю, висотою підйому і вильотом;
при установці кранів або підйомників необхідно дотримувати безпечні відстані від мереж і повітряних ліній електропередачі, місць руху міського транспорту і пішоходів, а також безпечні відстані наближення до будов і місць складування будівельних конструкцій, деталей і матеріалів;
забезпечення безпечної спільної роботи декількох кранів на одному шляху, на паралельних шляхах;
вказані під'їзні шляхи і місця складування вантажів, порядок і габарити їх складування;
заходи щодо безпечного виконання робіт з урахуванням конкретних умов на ділянці, де встановлений кран або підйомник;
відповідний вимогам державних стандартів проект шляху крана при його переміщенні підкрановими шляхами.
Установлювати кран біля будівлі, що зводиться необхідно з протилежного боку від входу в будівлю.
Підкранові шляхи захищаються і заземляються. Для перевірки обмежувача вантажопідйомності баштового крана передбачається контрольний вантаж.
Слід визначати місця для прийому розчину й бетону, зберігання балонів з киснем і горючим газом.
Перед складом будівельних конструкцій і матеріалів необхідно розташувати стенд з таблицею ваги конструкцій, схем стропування й складування.
Майданчики складування матеріалів і конструкцій, місця стоянки транспорту під розвантаженням, місця зберігання вантажозахватних пристосувань і тари, прийому бетонної суміші і розчину, розташування контрольних вантажів, майданчики укрупнювального збирання конструкцій визначають з урахуванням вантажної характеристики крана в межах зони обслуговування краном. Якщо майданчик складування знаходиться поза видимістю кранівника, то між ним і стропальником повинен бути налагоджений радіотелефонний зв'язок.
При розробці будгенплану потрібно враховувати необхідний розмір проїзду для завезення крана на майданчик або з майданчика, а також розмір майданчика для монтажу і демонтажу крана. Тимчасові дороги повинні забезпечувати вільний проїзд інших будівельних механізмів і пожежних машин до всіх будівель (у тому числі і тимчасових), що будуються і експлуатуються, до місць відкритого зберігання будівельних матеріалів, конструкцій і устаткування.
На будгенплані показують вантажні і вантажопасажирські будівельні підйомники з їх прив'язкою.
Роботи з переміщення вантажів кранами підрозділяються за категоріями складності виконання робіт
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 410;