Конструкцій та людей у межах будівельного майданчика
Для забезпечення безпечного переміщення вантажів і людей будівельним майданчиком повинні бути передбачені при проектуванні будівельного генерального плану під’їзні та внутрішньомайданчикові автомобільні дороги, пішохідні доріжки та тротуари.
Під’їзні дороги проектуються відповідно до норм проектування автомобільних доріг в Україні ДБН В.2.3 - 4 – 2000 [9]. Внутрішньомайданчикові дороги проектуються у відповідності до норм проектування міжцехових доріг та автомобільних доріг промислових підприємств СНиП 2.05.07-91 [10].
Проектування будівельних автодоріг у складі будгенплану включає вирішення таких задач: розробку схеми руху транспорту і розташування дороги в плані; визначення параметрів і конструкцій дороги; встановлення небезпечних зон; розрахунок об'ємів робіт і необхідних ресурсів.
Проектування мережі внутрішньо будівельних доріг слід виконувати з урахуванням геодезичної основи постійних транспортних комунікацій з використанням їх для потреб будівництва, і лише при неспівпаданні трасування проектувати тимчасові дороги. При необхідних обґрунтуваннях до 65% постійних доріг можуть бути пристосовані для потреб будівництва.
Схема руху транспорту і розташування дороги в плані повинні забезпечувати під'їзд у зону дії монтажних і навантажувально-розвантажувальних механізмів до засобів вертикального транспорту, майданчиків укрупнювального збирання, складів, майстерень, механізованих установок, побутових приміщень і так далі. При розробці схеми руху автотранспорту мають бути максимально використані існуючі і проектовані дороги, на тупикових під'їздах влаштовані майданчики для роз’їзду і розворотів.
При використанні постійних доріг як будівельних товщина бетонної підготовки при класі бетону В15 має бути збільшена до 18…21 см. Посилення постійних доріг підвищує вартість будівництва, але в набагато меншій мірі, ніж вартість тимчасових доріг.
Постійні проїзди для використання в період будівництва виконують у дві черги. Спочатку виконують бетонну основу і укладають нижній шар асфальтобетонного покриття. Будівельний транспорт рухається по нижньому шару покриття, що влаштовується з крупнозернистих щільних асфальтобетонних сумішей. До моменту закінчення забудови і здачі будівель в експлуатацію ремонтується нижній шар і влаштовується верхній шар покриття із асфальтобетону.
Тимчасові дороги будують одночасно з тією частиною постійних, яка призначена для будівельного транспорту. Разом вони повинні скласти єдину транспортну мережу, що забезпечує безпечну доставку вантажів у будь-яку зону на будівельному майданчику.
Найкраще цим вимогам задовольняє кільцева схема руху транспорту будівельним майданчиком (рис. 5.20а). Вона забезпечує постачання конструкцій, виробів та матеріалів в будь-яку зону будівельного майданчику і зберігає при цьому однобічну схему руху транспорту, яка являється більш небезпечною в порівнянні з двобічною. Якщо за умовами будівельного майданчика неможливо організувати кільцеву схему руху транспорту, необхідно використовувати крізну схему руху (рис. 5.20б), яка хоч і обмежує зону обслуговування автотранспортом будівельного майданчика, але зберігає переваги однобічного напрямку руху транспорту. Якщо неможливо використати і крізну схему руху, то використовують тупикові дороги (рис. 3.20в), які не тільки обмежують зони обслуговування транспортом будівельного майданчика, але й є найбільш небезпечними, так як при цьому використовується двобічна схема руху і виникає потреба в додатковому майданчику для розвертання транспорту.
Будівельний майданчик і ділянки, що обгороджуються всередині майданчика, повинні мати не менше двох в'їздів.
Ширину воріт автомобільних в'їздів слід приймати по найбільшій ширині будівельних машин і транспортних засобів з додаванням 1,5 м, але не менше 4,5 м, а ширину воріт для залізничних в'їздів не менше – 4,9 м.
При улаштуванні тупикових доріг в кінці необхідно влаштовувати майданчики розміром не менше 12х12 м для розвороту автомобілів.
Відстань від краю проїжджої частини автомобільної дороги до будівель і споруд слід приймати не менше приведеної в таблиці 3.12.
Таблиця 5.12 - Відстань від краю проїжджої частини
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 331;