З А К Л Ю Ч Е Н Н Н Я
У ході ліквідації наслідків НС великий обсяг РіІНР буде виконуватися в складній обстановці, при обмеженому часі і можливій погрозі їхнього повторного впливу, а також необхідності надання допомоги потерпілим у найкоротший термін.
Організація і послідовність виконання РіІНР залежать від виду НС чи осередку поразки, характеру руйнувань, що уражають факторів, наявності техніки, підготовленості особового складу, часу року і доби, стану погоди й інших факторів.
Успіх виконання РіІНР може бути забезпечений при дотриманні наступних умов:
1. Швидке введення і розгортання сил і засобів для ведення РіІНР;
2. Виконання робіт у найкоротший термін, ведення їх безупинно до повного завершення;
3. Повне використання можливостей підрозділів і технічних засобів з урахуванням їх призначення і спеціалізації;
4. Ведення робіт із широким використанням засобів механізації і тільки при їхній відсутності вручну;
5. Використання основних сил і засобів підрозділів у місцях найбільшого скупчення потерпілих;
6. Виконання в першу чергу робіт, зв'язаних з порятунком потерпілих з явними ознаками життя;
7. Строге дотримання порядку і режиму роботи, мір захисту і техніки безпеки.
Для прискорення рятувальних робіт необхідно залучати всі наявні сили і засоби, у тому числі з місцевих джерел, а також з числа людей, не потерпілих при виникненні НС.
Дотримання цих умов забезпечить силами ЦО успішне виконання у встановлений термін і в будь-яких умовах обстановки поставлених задач
Тема 9/3
Організація й проведення спеціальної обробки
Під час РіІНР (евакуації)
Вступ
У результаті НС на радіаційне небезпечному об’єкті (РНО) або хімічно небезпечному об'єкті (ХНО) або застосування терористами (супротивником) зброї масової поразки люди, будинки й спорудження, транспортні засоби й техніка, територія, вода, продовольство й харчова сировина можуть виявитися зараженими радіоактивними, отруйними речовинами й бактеріальними засобами. При виникненні радіоактивного або хімічного зараження керування ЦЗ області (міста, району); штаб ЦО об'єкта, у результаті оцінки радіаційної або хімічної обстановки визначає режим поводження населення й сповіщає про це нижче варті структури ЦЗ (штаби ЦО об'єктів); населенню роз'ясняються правила поведінки й міри захисту від радіоактивного зараження.
У ряді випадків, при високих рівнях радіоактивного або хімічного зараження, може практикуватися евакуація населення в незаражені райони, тому що строге дотримання режиму поводження протягом тривалого часу пов'язане з більшими труднощами й позбавленнями. Населення доцільно вивести через двоє-троє діб після зараження місцевості, що дає можливість уникнути опромінення або отруєння людей небезпечними дозами під час посадки на транспорт і рухи. До виїзду люди повинні перебувати в притулках й укриттях. Вивіз населення необхідно здійснити швидко, завчасно підготувавши для цього транспорт і сповістивши населення.
У випадку аварії на ХНО, (застосуванні НХР) висилається хімічна розвідка й на основі її даних визначаються режими поводження населення й способи його захисту, що залежать від виду НХР і щільності зараження місцевості.
Все населення, що має протигази, але не вкрите в спеціально обладнаних притулках, евакуюється з осередку зараження в можливо короткий термін. Люди, що перебувають у притулках з фільтровентиляційми установками, виводяться тільки при необхідності й в останню чергу.
У осередку хімічного зараження медичні формування надають першу медичну допомогу ураженим й евакуюють їх на медичні пункти.
Для того щоб виключити можливість поразки людей проводять спеціальну обробку.
Спеціальна обробка є складовою частиною ліквідації наслідків НС на РНО або ХНО (застосування зброї масової поразки) і представляє комплекс заходів, проведених з метою відновлення готовності транспортних засобів, техніки й особового складу формувань до виконання завдань по проведенню РіІНР у осередках поразки й підготовки об'єктів до продовження виробничої діяльності. Вона може бути повної або часткової. Повна спеціальна обробка проводиться з метою забезпечення можливості виконувати роботи без засобів захисту шкіри й органів подиху. Часткова спеціальна обробка повинна забезпечити можливість діяти без засобів захисту шкіри при зіткненні зі знезараженими частинами транспортних засобів, техніки й інших поверхонь.
Спеціальна обробка включає знезаражування різних поверхонь і санітарну обробку особового складу формувань і населення. Знезаражування транспортних засобів і техніки проводиться на станціях знезаражування транспорту (СЗТ), що розгортають на базі підприємств автосервісу й інших організацій з ремонту транспортних засобів.
Радіоактивне й хімічне зараження становить серйозну небезпеку для населення й формувань, тому поряд з евакуацією населення й виконанням різних видів робіт організується санітарна обробка для попередження поразки їх радіоактивними, отруйними речовинами й бактеріальними засобами.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 281;