Ланок економіки (об'єктів економіки).
Актуальність завдання підвищення стійкості і, у першу чергу, об'єктів життєзабезпечення, обумовлює наступними обставинами:
по-перше, незважаючи на деяке ослаблення міжнародної напруженості триває вдосконалювання як засобів поразки, так і способів їхньої доставки й систем наведення на ймовірні цілі;
по-друге, зросла погроза терористичних актів;
по-третє, небажання деяких керівників, що є начальниками цивільної оборони на своїх об'єктах, вкладати фінансові кошти в проектування й впровадження превентивних ІТМ ЦО і їхньої недооцінки можливих негативних наслідків.
Все це, у наслідку, приводить до значного зростання збитку, наносимого економіці й територіям у результаті виробничих аварій, катастроф, стихійних лих і інших екстремальних ситуацій мирного часу, приводить до збоїв у роботі підприємств, організацій і екологічних катастроф на територіях.
До теперішнього часу визначилися теоретичні й практичні рекомендації з підвищення стійкості функціонування різних галузевих і територіальних ланок народного господарства у воєнний час.
Накопичений досвід дозволяє деякою мірою розвивати напрямки й заходи щодо цієї проблеми стосовно до НС мирного часу, до діяльності МНС і єдиній державній системі попередження й ліквідації надзвичайних ситуацій як у цілому, так і її структурних підсистем окремо.
Виходячи зі сказаного, стає ясним націленість суспільно-державних механізмів на підвищення стійкості функціонування економіки у надзвичайних ситуаціях як мирного, так і воєнного часу.
Однієї з основних завдань, покладених на ЦО-ЦЗ є розробка й реалізація правових і економічних норм, пов'язаних із забезпеченням захисту населення й територій від НС, здійснення державних цільових і науково-технічних програм, спрямованих на попередження НС, захист людини, середовища його перебування й підвищення стійкості функціонування підприємств, установ і організацій незалежно від їхніх організаційно-правових форм і форм власності, а також підвідомчих їм об'єктів виробничого й соціального призначення в НС.
Розглянемо, у чому полягає сутність понять "стійкість", "підвищення стійкості" функціонування народного господарства у воєнний час і надзвичайні умови мирного часу.
Поняття "стійкість" порівняно з поняттям "надійність". Під надійністю технічної системи розуміється властивість системи виконувати задані функції в заданий проміжок часу й у заданих певних межах (допусках). Іншими словами надійність технічних систем, об'єкта - це властивість, а стійкість технічних систем об'єкта економіки - це здатність технічних систем вертатися до свого первісного стану після впливу дестабілізуючих факторів.
Під стійкістю функціонування економікиу воєнний час і надзвичайні ситуації мирного часу розуміється його здатність задовольняти оборонні й господарські потреби.
Підстійкістю функціонування територіальної ланки економіки розуміється його здатність забезпечувати виробництво продукції у встановлених номенклатурі й об'ємі, а також забезпечувати життєдіяльність населення на відповідних територіях у воєнний час і надзвичайні ситуації мирного часу.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 288;